14:53, 17 травня 2017 р.
У Луцьку презентують книжку про смерть та останній період життя невиліковно хворих
До Книжкового Арсеналу соціальний арт-проект Parasol і «Видавництво Старого Лева» готують ілюстровану збірку оповідань і есеїв про боротьбу людини за життя. Уперше в українській літературі відверто порушено табуйовану в нашій культурі тему –смерті та останнього періоду життя, підтримки людини близькими та фахівцями у цей непростий період, зрештою, тему паліативної допомоги як такої.
Про це ІА «0332.ua» інформують організатори.
Що таке смерть? Як вона приходить і чим це супроводжується зазвичай? Як пережити усвідомлення невідворотності її приходу тому, до кого вона іде, і тим, хто близький до нього? Про це (і не тільки про це) ілюстрована збірка оповідань і есеїв «Parasol». Паліативна допомога –болюча проблема нашої держави –у центрі інтересів чотирнадцяти текстів та ілюстрацій відомих українських художників. Упорядники книги – письменник Іван Рябчій та художник Андрій Єрмоленко.
24-го травня о 18:30у луцькій книгарні «Є» відбудеться презентація соціального арт-проекту Parasol та ілюстрованої збірки оповідань і есеїв «Parasol». За участі автора проекту, письменника Олександра Михельсона, координатора візуальної частини проекту Андрія Єрмоленка, редактора збірки Петра Коробчука та фотографа проекту Романа Закревського. Модераторка – керівник соціального арт-проекту Parasol Настасія Євдокимова.
Партнери проекту в Луцьку – Мистецьке об’єднання «стендаЛь» та благодійний фонд«СТОПРАК».
Довідково:
Parasol– соціальний арт-проект, присвячений проблемам паліативної допомоги (підходу, до дозволяє полегшити життя смертельно хворих пацієнтів та їхніх родин). Проект реалізовується у 7 містах: Луцьк, Ужгород, Івано-Франківськ, Вінниця, Дніпро, Харків, Кропивницький. Головним інструментом проекту є мистецтво, спроможне привернути увагу пересічних проблеми паліативної допомоги. У проекті поєдналися і людська емпатія, і доброта, і допомога ближньому, і необхідність почути іншого, і вміння помітити його потреби, і психологічна підтримка близьких, і–що не менш важливо–можливість відкрити над іншим «парасольку» підтримки, співчуття та розуміння.
Парасолька – усесвітній символ паліативної допомоги. Кожен учасник проекту визначає для себе сам, що є його «парасолькою», тобто засобом захисту та підтримки, який образ, сюжет чи сигнал необхідно зафіксувати й донести тут і зараз в Україні зразка 2017-го року.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...