• Головна
  • Безпритульних котів хочуть визнати частиною екосистеми Луцька
18:11, 17 травня 2017 р.

Безпритульних котів хочуть визнати частиною екосистеми Луцька

Жителі обласного центру Волині хочуть визнати вуличних котів частиною екосистеми міста, як це зроблено в Києві, Львові та Варшаві, - пише ІА «0332.ua».

Відповідне прохання на сайті електронних петицій зареєструвала лучанка Кісільова Наталія Геннадіївна.

У своєму зверненні вона просить відповідною ухвалою Луцької міської ради визнати котів частиною екосистеми міста і закріпити за ними захист, розробивши відповідний документ, який регулюватиме програму ВСВ (відлов-стерилізація-випуск).

«На жаль, в Луцьку нерідко трапляються випадки отруєння вуличних котів мешканцями. Чому? Бо тварини, нібито, займають підвали і горища і це шкодить мешканцям.

Насправді, коти є природньою частиною екостистеми міст, тому що вони борються із гризунами (які є набагато шкідливішими, переносять різноманітні хвороби та псують інфраструктуру). Відтак, громада міста має попіклуватись про вуличних котів, аби уникнути різкого зросту популяції небезпечних гризунів.

Для цього коти мають отримати спеціальний статус, офіційно стати частиною екосистеми м. Луцька (за практикою м. Києва, м. Львова, м. Варшави). Що несе за собою цей статус: відповідний дозвіл вуличним котам жити на горищах, у підвалах будинків, захист від живодерів, які підсипають отруту вуличним тваринам. Водночас, слід приділити увагу питанню розмноження котів, а саме проведенню заходів з гуманної біостерилізації та вакцинації. Пілотний проект зі стерилізації безпритульних тварин уже був реалізований, відтак, міська рада має механізм співпраці із громадським сектором в питанні гуманного регулювання чисельності вуличних котів.

Що потрібно зробити? Відповідною ухвалою Луцької міської ради проголосити котів частиною екосистеми міста і закріпити за ними захист, розробити відповідний документ, який регулюватиме програму ВСВ (відлов-стерилізація-випуск), внести відповідні зміни до правил благоустрою, правил утримання будинків та прибудинкової території (з урахуванням права котів безперешкодно жити на горищах та у підвалах), - пише авторка петиції.

Оприлюднила ініціативу лучанка 13 травня. На момент написання матеріалу її підтримали вже 73 особи із 300 необхідних. До кінця збору підписів залишилося ще 10 днів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#петиція #луцьк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...