• Головна
  • На Волині визначили найактивніші політичні партії
14:45, 19 травня 2017 р.

На Волині визначили найактивніші політичні партії

Громадянська мережа ОПОРА здійснила розширений моніторинг активності та відкритості парламентських партій на Волині. За результатами моніторингу стало відомо, хто має найбільше в області осередків, а хто зацікавлює виборців власними сайтами та соцмережами, - пише ІА «0332.ua».

Про це йшлося під час форуму-обговорення на тему «Парламентські партії vs виборці. Як знайти спільну мову на локальному рівні?». Захід відбувся за ініціативи Громадянської мережі ОПОРА у рамках програми USAID.

Як поінформувала громадський консультант мережі ОПОРА у Волинській області Катерина Шарпата, моніторинг активності політичних партій передбачав три етапи, зокрема період передвиборчої активності, активність людей під час виборчого процесу та період, коли ради в оновленому складі запрацювали.

Крім того, аналіз передбачав вивчення активності політичних партій (участь у місцевих виборах, представництво в місцевих радах, діяльність регіональних партійних осередків), визначення відкритості парламентських партій на Волині (присутність у медійному просторі, взаємодія з виборцями) та аналіз контенту офіційних партійних сайтів.

Отож, стало відомо, що «Опозиційний блок» та «Самопоміч» на Волині брали участь у виборах до 12 рад. Балотувалися до усіх рад «радикали» Олега Ляшка, БПП та Батьківщина. В результаті місця в усіх радах області здобули представники БПП, Батьківщини та РПЛ. «Опоблок» отримав лише один мандат у Ратнівській райраді.

В усіх радах отримали місця БПП, Батьківщина та радикали. Опоблок здобув у ратнівській райраді лише один мандат. Відсоток представництва на рівні голів різних рад складає: у БПП – 7,7% отриманих посад, у Батьківщині – 4,2%. Найбільше посад отримали самовисуванці – 91%.

Крім того, 10 політичних партій взяли участь у виборах до ОТГ. З них, БПП отримав позитивні результати у 8 з 16 об'єднаних громадах, Батьківщина у 12 з 16, «Самопоміч» та РПЛ – 2 двох радах. 

Варто також зазначити, що за інформацією Мін’юсту України на Волині офіційно зареєстровано 37 осередків Блоку Петра Порошенка, по 21 у партії Олега Ляшка та Народного фронту, 18 в Опозиційного блоку та 10 у «Самопомочі». Побила рекорд області «Батьківщина», кількість осередків якої сягнула 689.

До того ж, партії зацікавлюють виборців наповненням своїх офіційних сайтів. Відтак, вони вдаються до реалізації нових медійних ідей, зокрема інтерактивних рубрик.

Так, отримати розсилку новин можна на сайті у «Народного фронту», рубрика «Питання-відповіді» є у «Батьківщини», новини із соцмереж та каналу YouTube оприлюднюють на сайті БПП. На сторінках 5 із 6 політичних сил є рубрики «Приєднатися до партії» чи анкета прихильника партії.

Нічого подібного немає на сайті Олега Ляшка. Що стосується іншої інформації на веб-сторінках партій, то виборці можуть переглянути історію партії, ознайомитися зі складом команди, перечитати новини, або що пишуть про партію ЗМІ. На сайтах також містяться анонси подій, медіа, фото, відео, статути та контакти партії.

Згідно з аналізом контенту офіційних сайтів та сторінок у мережі «Facebook», політичні партії оприлюднюю все, але не завжди згадують про висвітлення звітів. Відтак, кажуть в ОПОРІ, програми партій є на кожному сайті, а фінансові звіти розміщені тільки на сторінці «Народного фронту» та «Солідарності». У більшості партій навіть ті звіти, які оприлюднені, не стосуються фінансів, а лише розказують про діяльність партії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#партії #волинь #активність
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...