• Головна
  • Луцька громадськість «взялася» за утилізацію смороду (ФОТО)
13:54, 19 травня 2017 р.

Луцька громадськість «взялася» за утилізацію смороду (ФОТО)

Сьогодні, 19 травня, у Луцькій районній державній адміністрації відбулося перше засідання робочої групи з питань смороду у Луцьку та околицях міста.

Один з ініціаторів створення та членів ініціативної групи, заступник голови Громадської ради при Волинській ОДА Мар’яна Сорочук розповіла в ексклюзивному коментарі ІА «0332.ua» про мету та ціль громадськості: «Ця робоча група була ініційована нашою громадською радою з метою консолідації зусиль всіх відповідальних та зацікавлених сторін. Адже питання смороду зачіпає і мешканців потерпілих районів, і завод, який не може нормально вести свою господарську діяльність, і контролюючі служби, які дещо обмежені у своїх повноваженнях, і виконавчі органи, які відповідальні з усунення першопричин».

Луцька громадськість «взялася» за утилізацію смороду (ФОТО), фото-1
Луцька громадськість «взялася» за утилізацію смороду (ФОТО), фото-2
Луцька громадськість «взялася» за утилізацію смороду (ФОТО), фото-3

Окрім того, пані Мар’яна закцентувала увагу на плюсах та перевагах їхньої роботи: «Без заслуховування та врахування думок всіх сторін, робота будь-якої групи була б однобокою і неповноцінною. Великим плюсом є те, що у цій групі одразу працюватимуть у межах своїх повноважень контролюючі служби, відповідальні за здоров′я людей та екологію. Сьогодні ж відбулась наша перша робоча зустріч, вона вийшла дещо сумбурною та емоційною, проте, нам все ж вдалось виокремити раціональне зерно й зробити перші кроки для прояснення всіх деталей ситуації, що склалась та віднайти оптимальні шляхи для її усунення».

Луцька громадськість «взялася» за утилізацію смороду (ФОТО), фото-4
Луцька громадськість «взялася» за утилізацію смороду (ФОТО), фото-7

«На цей час, ми вивчатимемо юридичні аспекти ситуації (дозволи та договори на скиди), лабораторні показники стану повітря й води, компетенції дотичних органів, а також лобіюватимемо добудову КНСок Гіркої Полонки та Вересневого. Однією з цілей створення групи є детальне вивчення всіх аспектів ситуації з правового та технічного боку, а відтак усунення спекуляцій та поширення пліток, щодо причин та пошуку винних», - резюмує заступник голови Громадської ради при Волинській ОДА.

Відтак, міжвідомча робоча група вирішила звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області, аби провести перевірку щодо поширення смороду у прилеглих до Гнідавського цукрового заводу житлових територіях. Крім того, юридичному сектору Луцької РДА доручили надати юридичне заключення відповідей контролюючих органів з приводу поширення смороду, які були надані начальником відділу екології Луцької міської ради. Члени робочої групи також звернуться до Волинського обласного лабораторного центру МОЗ України з приводу надання попередніх моніторингових досліджень та проведення нових досліджень атмосферного повітря на прилеглих до Гнідавського цукрового заводу житлових територіях та води у колодязях с.Городище. Також було вирішено звернутись до Луцької міської ради з приводу виділення коштів на будівництво та функціонування каналізаційної насосної станції з напірним колектором з мікрорайону Вересневе до центральної міської КНС.

Луцька громадськість «взялася» за утилізацію смороду (ФОТО), фото-8

Автор фото – Олександр Волянюк

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...