13:48, 23 травня 2017 р.
Не чекайте, поки люди вийдуть, робіть свою роботу, - Палиця до екологів в Луцьку
Вкотре у Луцьку порушили питання ліквідації неприємних запахів, яке переслідує місто уже не перший місяць. Відтак чергове засідання із обговорення проблеми відбулося у стінах обласної ради, участь в якому взяли екологи, керівники цукрового та біоетанольного заводів, представники місцевої влади, ініціативна група волинян та голова Волиньради Ігор Палиця, - пише ІА «0332.ua».
Обговорення проблеми, яка сколихнула усе місто Луцьк та навколишні райони, відбулося під час засідання постійної комісії Волинської обласної ради з питань екології та раціонального використання природних ресурсів.
Передусім роз’яснив ситуацію із поширення смороду у місті Луцьку заступник міського голови Костянтин Петрочук. За його словами, з середини квітня на гарячу лінію міської ради активно почали надходити звернення громадян зі скаргами на неприємні запахи. Відповідно, міськрадою була створена комісія, яка виявила, що джерелом запаху є відстійники на території Гнідавського цукрового заводу.
Керівництво заводу, каже Петрочук, пішло назустріч міській владі та спільними зусиллями вдалося розробити низку заходів для локалізації запахів. Зокрема, було здійснено спеціальними хімічними речовинами розприскування полів та відстійників.
Обидві сторони визнають, що результат був досягнутий вагомий, але запахи знову з’явилися і найчастіше посилювалися у вихідні дні. Тож, у мерії дійшли висновку, що причиною смороду є не лише відходи біоетанольного заводу, а їхня реакція із фекальними відходами, що вивозять із Вересневого та Гіркої Полонки, які не приєднані до центральної каналізації.
Тож, для того, аби розрахувати кількість знезаражувальної речовини для оприскування, діяльність заводу було вирішено призупинити. Натомість, нині міська рада завершує проектні роботи і найближчим часом відводитиме каналізацію фекальних відходів у мережу міста.
Власне обурення висловив член виконавчого комітету Луцькради та очільник ГО «Спілка власників зброї Волині» Ігор Алексєєв, який звернувся до екологів із питанням, чому раніше вони не звертали уваги на проблему. За його словами, ситуація уже невдовзі може досягти неконтрольованого рівня, оскільки температура повітря на вулиці продовжує підвищуватися.
«Ситуація може досягти неконтрольованого рівня, бо температура повітря на вулиці підвищується. Прошу перевести діалог в конструктив, аби знайти шляхи вирішення проблеми і прояснити, коли нарешті припиниться сморід», - закликав Алексєєв.
Разом з тим, директор Гнідавського цукрового заводу визнав, що реакцію, яку дало поєднання двох видів відходів, на заводі не передбачили. Водночас, все, що залежало від керівництва підприємства із локалізації проблеми, було зроблено, втім через напругу у суспільстві прийняли рішення призупинити роботу підприємства.
Присутні на комісії висловили обурення, чому ж тоді належно на ситуацію не відреагували екологи області. Оскільки запахи тримаються у місті уже доволі довго, то відповідні дослідження екологи повинні були зробити одразу, а не чекати останнього моменту.
Однак начальник Державної екологічної інспекції у Волинській області Олександр Ткачук вважає, що причина смороду полягає не лише у взаємодії фекальних відходів та відходів на Гнідаві. За його словами, після кількох перевірок, з'ясувалося, що запахи дають ще й очисна споруда в районі Вишкова, замулені ставки та сміттєзвалище у Брище.
Власну думку висловив й голова Громадської ради при Волинській ОДА Олександр Волянюк, який наголосив, що не менш важливо добудувати мережу каналізації із Гіркої Полонки, а також перевірити факти викидів відходів м’ясопереробних підприємств, оскільки й це може бути причиною поширення смороду у більшості районів Луцька.
«Хочу звернути увагу, що м’ясники теж не відомо куди зливають свої відходи. Тому ми пропонуємо також перевірити ці факти. Бо навряд із Гнідавського заводу запах чути і на Соборності», - зауважив він.
Заслухавши всіх доповідачів голова Волиньради Ігор Палиця нагримав на екологів, які затягують час і не вживають ніяких рішучих заходів, аби ліквідувати сморід. Він закликав екоінспекцію та усі відповідальні служби організуватися з правоохоронцями, в тижневий термін здійснити усі необхідні перевірки та позбавити Луцьк від неприємного запаху. До того ж він наголосив на важливості покарання винних осіб.
«Чому ви чекаєте весь час? Хіба не входить у ваші обов’язки контролювати повітря, якщо там щось не те? Чому ви звичайного підприємця можете «нагнути», а вирішити тут питання не можете, чого ви чекаєте?! Хіба до цього не можна було нічого зробити?! … Де таке бачено, коли приїжджає машина і невідомо що зливає. Не чекайте поки люди вийдуть, робіть свою роботу по екології», - наголосив Палиця.
Таким чином, члени комісії вирішили доручити усім відповідним службам у тижневий термін визначити конкретні заходи і виявити винних осіб, які понесуть покарання. Вони також погодили призупинення діяльності заводу до з’ясування всіх обставин дотримання екологічної безпеки, зобов’язати екологічні управління та інспекції спільно з Луцькрадою здійснити відповідні комплексні дії й надати власні пропозиції щодо вирішення проблеми.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
23:44
6 грудня
22:29
4 грудня
live comments feed...