20:18, 23 травня 2017 р.

Завод закрили. Що смердить?

Сьогодні відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів, де вчергове обговорювалась проблема нестерпного запаху, що дошкуляє людям. Завод був зупинений ще позавчора, а питання смороду так і не зникло. Голова наглядової ради ПАТ «Гнідавський цукровий завод» Ростислав Новосад підтвердив, що виробництво на біоетанольному заводі дійсно зупинили, тож, чутки, нібито сморід продовжується від «підпільного» виробництва, не відповідають дійсності. Він запросив представників мас-медіа на завод, аби вони могли переконатись в цьому.

«Проблему потрібно вирішувати в комплексі, адже джерелом неприємного запаху є не тільки завод, а й фекальні відходи, що потрапляють на наші фільтраційні поля, а також несанкціоновані зливи недобросовісних підприємців. Наші поля фільтрації дозволяють приймати барду. До сьогоднішнього дня ми робили дегазацію і дехімізацію, але коли завод припинив роботу, ми просто не в змозі це продовжувати. Тому неприємний запах став ще більшим, ніж при роботі заводу. А все тому, що ми продовжуємо качати фекальні відходи на наші фільтраційні поля, бо інакше екологічна катастрофа охопить Вересневий», - розповів Ростислав Новосад.

Завод закрили. Що смердить?, фото-1

Заступник Луцького міського голови Костянтин Петрочук повідомив, що міська рада вже готує проект і буде відводити ту частину фекальних відходів, які потрапляють зараз  на фільтраційні поля заводу в загальноміську каналізацію.

«Запахи посилюються у вихідні дні, а причина у збільшенні кількості фекальних відходів», - розповів посадовець.

Завод закрили. Що смердить?, фото-2

Також під час наради стало відомо, побудована каналізаційно-насосна станція міста приймає тільки 10 відсотків фекальних відходів мікрорайону, а всі інші йдуть на поля фільтрації цукрового заводу. Для того, аби не викидати стоки з Вересневого на поля фільтрації поблизу Луцька і не провокувати смороду, потрібно підключити мікрорайон до каналізаційної системи Луцька. На це потрібно близько 4 місяців, аби оголосити тендер, провести його і здійснити всі необхідні роботи.

«Поки буде на поля фільтрації стікати каналізація сморід не зникне», - обурювалася місцева мешканка Наталія Гребьонкіна.

3

Разом з тим, в очисні споруди зливають відходи від виробництва і луцькі «ковбасники», через яких минулоріч Луцьк вже страждав через сморід, тому ці зливи підливають «масла у вогонь і нині».

Голова Волинської облради Ігор Палиця звернувся до присутніх Державної екологічної інспекції в області та Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області та поцікавився, що та чому ці служби досі чекають і не реагують на проблему.

«Вам подобається спати з закритими вікнами? Чому підприємців можете «нагнути», а вирішити проблему – ні. Ви в Луцьку живете, чи десь виїжджаєте? Виконуйте свою роботу, а не надсилаєте відписки!» – заявив на емоціях голова облради та зазначив, що якщо посадовцям подобається їх робота, і вони не хочуть її втрачати, то в тижневий термін мусять розробити план дій щодо усунення проблем, та визначити, хто винен в ситуації, що склалася.

Завод закрили. Що смердить?, фото-3



Також він зауважив, що з м’ясопереробними підприємствами, які зливають нечистоти з виробництва в мережі міста Луцька і завдяють тим самим шкоди, слід в терміновому порядку розірвати договори.

Начальник Екологічної інспекції у Волинській області Олександр Ткачук також переконаний, що робота заводу – не єдина причина смороду. Свою лепту вносять фекалії з мікрорайону Вересневе та відходи з очисних споруд, що біля Липлян.

Завод закрили. Що смердить?, фото-4

Голова комісії Василь Столяр зауважив, що не потрібно перетворювати комісію у прес-конференцію, адже всі зібралися тут щоб вирішити питання нестерпного запаху, що турбує лучан, тому комісія доручила відповідним органам, вжити всіх необхідних заходів задля найшвидшого вирішення питання поширення неприємного запаху.

Завод закрили. Що смердить?, фото-5
Завод закрили. Що смердить?, фото-6
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сморід #луцьк #цукровий_завод
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...