• Головна
  • В Луцьку відбувся міні-референдум стосовно відкликання міських голів (ФОТО)
16:28, 10 липня 2012 р.

В Луцьку відбувся міні-референдум стосовно відкликання міських голів (ФОТО)

«Чи підтримуєте ви законодавче положення про те, що сільського селищного чи міського голову, депутата місцевої ради можна усунути в порядку проведення референдуму, якщо він не виконує своїх передвиборчих обіцянок?», – на таке питання мали відповідати учасники міні-референдуму, який пройшов 10 липня у Волинському інституті економіки і менеджменту. Повідомляє «Волинська правда».

Організатором цього заходу-обговорення виступив обласний Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу спільно із Лабораторією законодавчих ініціатив. Дискусія відбулась в рамках публічних консультацій із застосуванням технологій міні-референдуму, відомої як Town Hall Meeting (Збори громадян). Суть такого формату полягає в обговоренні різних сценаріїв вирішення певної проблеми паралельно з одночасним відображенням на інтерактивних екранах позицій учасників обговорення. Відповідно, відбувається і підсумкове голосування.

Окрім питання про референдум недовіри депутатам, на розгляд учасників цього міні-референдуму було запропоноване і питання щодо необхідності розширення мережі ДНЗ Луцька.

Участь у заході взяли представники політичних партій, громадських організацій, а також журналісти.

Зокрема при обговоренні першого питання учасникам було запропоновано обрати три варіанта відповіді – не підтримувати положення про проведення референдуму щодо відкликання міських, сільських і селищних голів, а також депутатів в разі невиконання ними передвиборчих обіцянок, підтримка подібного положення і підтримка його запровадження в разі коли невиконання обіцянок тривало половину чи більше строку здійснення повноважень обранців місцевих громад. При чому при розгляді кожного варіанту голосування учасники обговорення мали нагоду ознайомитись із аргументами його підтримки. В результаті проти подібних референдумів виступили два учасники, за – 21, а 8 підтримало їх проведення після вищевказаних термінів перебування обранців громад на їх посадах.

Доволі цікавим було і обговорення теми розширення інфраструктури луцьких дитсадків. Проти не виступив жоден із учасників, а от за їх збільшення за рахунок повернення приміщень колишніх дитсадків, які використовуються для інших цілей, або шляхом будівництва нових ДНЗ виступили 13 і 12 учасників відповідно. До слова, більшість присутніх висловлювались за поєднання цих двох шляхів розширення мережі дошкільної освіти в Луцьку.

«Ми врахуємо результати нашого обговорення і навіть результати дискусії навколо першого питання будуть спрямовані комісії ВР з питань місцевого самоврядування», – зауважив директор Центру політичного аналізу та виборчого консалтингу Михайло Наход.

В свою чергу старший експерт Лабораторії законодавчих ініціатив Денис Черніков подякував учасникам за участь в обговоренні, пообіцявши, що надалі методика проведення таких міні-референдумів буде вдосконалюватись.

В Луцьку відбувся міні-референдум стосовно відкликання міських голів (ФОТО), фото-1
В Луцьку відбувся міні-референдум стосовно відкликання міських голів (ФОТО), фото-2
В Луцьку відбувся міні-референдум стосовно відкликання міських голів (ФОТО), фото-3
В Луцьку відбувся міні-референдум стосовно відкликання міських голів (ФОТО), фото-4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...