• Головна
  • Волинські депутати закликали уряд підтримати законопроекти з розмитнення авто
16:33, 26 травня 2017 р.

Волинські депутати закликали уряд підтримати законопроекти з розмитнення авто

Волинські депутати закликали уряд підтримати законопроекти з розмитнення авто , фото-1

Депутати Волиньради звернулися до Кабміну, ВР України та Президента із проханням підтримати законопроекти з розмитнення авто на іноземній реєстрації, - інформує ІА «0032.ua».

Про це стало відомо під час позачергового засідання сесії Волинської облради.

Зокрема, більшістю голосів обранці громади підтримали звернення до Президента України, ВРУ, Кабміну й обласних рад щодо підтримки законопроектів № 5561 та № 5562.

Мова йде про те, що 25 травня 2017 року профільний комітет ВРУ підтримав проект закону щодо єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України та рекомендував Верховній Раді України прийняти його за основу.

Варто зазначити, що цей законопроект передбачає подвійне підвищення розмірів чинних ставок єдиного збору. Крім того, суперечливою пропозицією законопроекту є встановлення єдиного збору для легкових автомобілів залежно від терміну перебування їх в Україні.

На переконання депутатів Волиньради, затвердивши цей законопроект, проблема не вирішиться, а навпаки, погіршить ситуацію та призведе до зростання рівня соціальної напруги в державі. Своєю чергою, волинські обранці громади вимагають підтримати інші законопроекти № 5561 та № 5562, які дозволять сформувати цивілізований ринок вживаних автомобілів в Україні, збільшити надходження до бюджету та детінізувати автомобільну галузь. «ЗА» проект звернення проголосували 42 депутати.

Текст звернення подаємо без змін:

Звернення Волинської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, обласних рад щодо підтримки законопроектів № 5561 та № 5562 25 травня 2017 року Комітетом Верховної Ради України з питань податкової та митної політики вирішено підтримати проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України (реєстр. № 4932 від 08.07.2016 року), поданий народними депутатами України Бурбаком М.Ю., Корчиком В.А., та рекомендовано Верховній Раді України прийняти його за основу. Зазначений законопроект передбачає подвійне підвищення розмірів чинних ставок єдиного збору. Водночас, суб’єкти внесення законопроекту № 4932 не подають належного фінансово-економічного обґрунтування (розрахунки).

Крім того, суперечливою пропозицією законопроекту є встановлення єдиного збору для легкових автомобілів залежно від терміну перебування їх в Україні. Звертаємо Вашу увагу, що у разі прийняття законопроекту № 4932, в редакції, погодженій Комітетом, проблема вирішена не буде, а лише погіршить ситуацію та призведе до зростання рівня соціальної напруги в нашій державі. На адресу Волинської обласної ради звертаються мешканці області з численними зверненнями щодо необхідності внесення змін до чинного законодавства України в частині формування цивілізованого ринку вживаних автомобілів в Україні. Зокрема, на території Волинської області неодноразово проводилися акції протестів поблизу міжнародних автомобільних пунктів пропусків, перекривався рух транспорту на автомагістралях, проводилися мітинги власників автомобілів з іноземною реєстрацією. Дії окремих вищих державних органів країни та їх посадових осіб, у тому числі погодження Комітетом законопроекту № 4932, збурюють населення та підштовхують його до нових акцій протесту.

Разом з тим, у Верховній Раді України зареєстровано законопроекти № 5561 та № 5562 щодо внесення змін до Податкового кодексу України, Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів», які покликані вдосконалити чинне законодавство України, привести його у відповідність до європейського законодавства, з урахуванням соціально-економічних потреб суспільства, стану економіки та автомобільного ринку, а також матеріального становища громадян України. Зважаючи на викладене, ми, депутати Волинської обласної ради, вимагаємо зняти соціальну напругу шляхом зняття з розгляду законопроекту № 4932 та невідкладного внесення змін до чинного законодавства України в частині прийняття законопроектів № 5561 і № 5562, що дозволить сформувати цивілізований ринок вживаних автомобілів в Україні, збільшити надходження до бюджету та детінізувати автомобільну галузь.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: Під стінами Волинської ОДА – мітинг (ФОТО)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#звернення #волиньрада #розмитнення_авто
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...