• Головна
  • Сморід у Луцьку: хто, куди і скільки?
16:27, 27 травня 2017 р.

Сморід у Луцьку: хто, куди і скільки?

У Луцьку продовжується поширюватись неприємний запах. Смердить у районі Вересневого і ДПЗ, але неприємні «аромати» відчувають жителі Відродження і 40-го кварталу. 

Чи можуть причиною цього запаху бути фільтраційні поля Гнідавського цукрового заводу? Вважаємо, що ні, тому ми вирішили шукати джерело неприємного запаху. І найбільше нас зацікавили зливи нечистот м’ясопереробної галузі. Отже куди, як і скільки: ми розповімо, що порушують луцькі підприємці. Забігши наперед відразу скажемо, що «хімічної формули» для цієї «гримучої суміші» ще ніхто не придумав.

Відповідні договори з Луцькою міською радою на злив відходів виробництва мають 19 підприємств, серед яких ПраТ «Луцькавтодор», автотранспортне підприємство «Луцькспецкоментранс», підприємець Свірень В.В., підприємець Іскарєв О.Л., ПраТ «Волиньхолдінг», підприємець Наумчик  М.В., підприємець Дмитрук Ю.Р., ТзоВ «ТД Мясопродукт», підприємець Онищук Я.В., ТзоВ «Мікос», підприємець Янчук В.Р., підприємець Ваденюк А.О., фізична особа Ліщук В.Й., ТзоВ «Забіяка», підприємець Тарадюк С.Л., підприємець Снитюк В.О., підприємець Шевчук С.М., ПП Мегалкін, підприємець Грес В.Є. 

До цієї цифри ще сміло можна додавати таку ж кількість «зливачів», які таких дозволів не мають.

Наприклад комунальне підприємство «Луцькводоканал» згідно договору № 2980 з приватним підприємством «Мегаклін», що спеціалізується на хімчистці м’яких меблів, килимового покриття та митті вікон приймає «відходи виробництва» в каналізаційний колодязь на розі вулиць Конякіна-Карбишева. Серед хімічних речовин, що потрапляють в міську каналізацію: нітрати, хлориди, нафтопродукти, фосфати, формальдегіди і ряд інших речовин. До слова, кожна машина повинна мати напис: «Вивіз нечистот» та мати довідку про кількість скинутих стоків. Як це контролюється - достеменно невідомо.

Дещо пізніше, скажімо через годину, до того ж каналізаційного люку під’їжджає машина товариства з обмеженою відповідальністю «Забіяка» і згідно договору 2554 від 05 жовтня 2016 року, зливає туди ж кілька десятків кубів відходів тваринного походження. Підприємства платять "Луцькводоканалу" відповідно до встановленого й прописаного в договорі тарифу, який затверджений Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Тобто м'ясопереробні підприємства й інші, які мають укладені договори, за куб злитих в каналізаційні стоки нечистот платять 4, 68 гривень з ПДВ.  Також в міську каналізацію йдуть зливи з біотуалетів, рибні відходи, паливно-мастильні відходи… і так до безкінечності.

Зовсім нещодавно на вулиці Мамсурова були затримані три машини ТМ «Дмитрук», які зливали свої нечистоти в каналізаційний колодязь, які хімічні сполуки входили в їх склад не досліджував ніхто. До речі, поблизу місця зливів сморід стояв жахливий. Договори у представників підприємства були, але додаткових угод немає. Немає й лічильників, які облікують кількість злитих відходів, не було й таблиць із переліком речовин, які входять до складу зливної маси.

 Аналогічна ситуація по всьому місту, і це тільки вершина айсберга. Ні для кого не секрет, що у Луцьку розпочали ледь не повномасштабну боротьбу проти ймовірних джерел виникнення неприємного запаху, що заполонив окремі райони міста і досі створює незручності для лучан.

Муніципали разом із громадським формуванням «Варта порядку» влаштували "полювання" за недобросовісними водіями підприємств, які працюють на території чи поблизу міста. Екологи й собі взялись вимірювати рівень проблеми та її загрози для навколишнього середовища та здоров'я людей. Місцеві владці стали думати, де знайти гроші та місце для нової зливної станції, яка вирішить якщо не всі проблеми зі смородом у Луцьку, то принаймні буде місцем організованого і санкціонованого зливу нечистот.

Адже зараз окремі порушники розкидають їх там, де хочуть: на полях навколо Луцька, в найближчих кущах і навіть у дощові каналізації, звідки фекалії разом з дощем "благополучно" потрапляють у річки.

Спеціалісти переконані, що причини смороду у місті треба розглядати комплексно. Відтак, одним із можливих джерел виникнення запаху в Луцьку можуть бути очисні споруди в Липлянах. В Зміїнці є цех із забою великої рогатої худоби і свиней. Можливо, вони десь в себе в полях скидали нечистоти.

Також сморід може виникати й тоді, коли вручну (бо інакше неможливо) чистять фільтраційну решітку КНС. Саме під час чистки для того, щоб працівник, який спускатиметься туди, не задихнувся від їдкого, неприємного запаху вмикають вентиляцію, що теж дає свої викиди смороду у повітря.

Втім обіцяють, що скоро збудують зливну станцію. А поки її немає, було б добре якби ті, хто зливає нечистоти в ливневі каналізації чи просто на поля і в кущі, хоча б задумались над тим, чи приємно їм було б, відкривши в своїй оселі вікна, замість свіжого повітря постійно вдихати їдкий запах нечистот.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Луцьк #сморід #нечистоти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...