• Головна
  • Сергій НОВОСАД: Куріння – це не просто шкідлива звичка, це звичка, яка вбиває…
БЛОГ
10:02, 31 травня 2017 р.

Сергій НОВОСАД: Куріння – це не просто шкідлива звичка, це звичка, яка вбиває…

БЛОГ

31 травня у всьому світі відзначається День боротьби з тютюнопалінням, який був запроваджений Всесвітньою організацією охорони здоров’я ще в 1987 році. Перед світовою спільнотою було поставлено завдання добитися, щоб в XXI столітті проблема куріння тютюну зникла. Завдання амбітне, певною мірою важке, але посильне до виконання. І  тут потрібно мобілізувати зусилля кожному – почати найперше з себе, зі своєї сім’ї, друзів, знайомих. Бо найкращий приклад – це є особистий приклад.

За підсумками соціологічного опитування волинян щодо тютюнокуріння, проведеного органами державної статистики, в нашій області курять 143 тисячі осіб у віці 12 років і старшому, що становить 17% цієї вікової групи населення  ( в Україні  - 19%). Для прикладу при аналогічному опитуванні 5 років тому на Волині налічувалось 178 тисяч курців, що становило 21% цієї вікової групи ( в Україні – 22%). Власне цього результату вдалося досягти завдяки системним заходам, які послідовно здійснюються на загальнодержавному рівні – а це підняття в рази акцизу на тютюн, введення заборон на куріння в громадських місцях, активна інформаційна, освітня кампанія (у тому числі введення надписів на пачках цигарок і картинок про небезпеку куріння) сприяло тому, що Україна з країн «лідерів » по курінню перемістилась з першої п’ятірки  по поширеності тютюнопаління в третій десяток. Але проблема тютюнопаління й надалі стоїть ще досить гостро і, зокрема, це паління серед молоді і підлітків. Потрібно усвідомити, що паління це не просто погана звичка, це звичка яка вбиває.  В Україні від хвороб, пов’язаних з тютюнопалінням, щороку помирає близько 120 тисяч осіб, зокрема -  50 % цих смертей спричинені через проблеми в серцево - судинній системі, 30% через онкопатологію, близько 20% - через хронічні захворювання дихальної системи. Адже досліджений факт – що в курців в 5 разів частіше виникає інфаркт міокарда , в 4 рази частіше інсульт, в 16 разів частіше захворювання судин ніг. Саме на  інформування населення про небезпеку тютюнопаління спрямований один з профілактичних напрямків регіональної програми Волинькард, ціллю якої є зниження високої захворюваності та смертності від серцево-судинних недуг у нашій області.    

Щодо онкопатології , то  рак ротової порожнини (включаючи губи та язик) – у 92% зумовлений курінням; рак  легень, трахей, бронхів –у 85%; рак нирок, сечового міхура – у 47-48%. Від раку легень у світі помирає більше людей, ніж від будь-якого іншого виду раку. 

 Шкідливим є і пасивне куріння, коли людина, яка не курить, вимушена дихати тютюновим димом, знаходячись біля курця,  і таким чином також наражає своє здоров’я на небезпеку. Хочу нагадати, що з 16 грудня 2012 року набрав чинності закон України, що забороняє куріння в громадських місцях: у приміщеннях закладів ресторанного господарства,  у державних установах, на дитячих і спортивних майданчиках, на зупинках громадського транспорту, в під’їздах будинків, ліфтах. Поряд з тим, що правоохоронні органи зобов’язані штрафувати за такі порушення, давайте й самі  будемо проявляти активну громадську позицію і робити зауваження таким людям,  адже вони шкодять не тільки своєму здоров’ю, а й здоров’ю людей, які їх оточують. А здоров’я, як ми знаємо - це найцінніше з того, що є в людини. Тому  давайте разом будемо викорінювати цю згубну звичку з нашого суспільства і залучати якомога більше людей до здорового способу життя.

Головний лікар обласного центру здоров’я Сергій Новосад

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#блог #новосад
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...