• Головна
  • З початку року за корупційні діяння Волинська прокуратура притягнула до відповідальності 23 «шишки»
16:40, 11 липня 2012 р.

З початку року за корупційні діяння Волинська прокуратура притягнула до відповідальності 23 «шишки»

Прокуратура Волинської області вживає заходів задля протидії корупції та притягнення до відповідальності осіб, які вчиняють корупційні правопорушення.

Як повідомив заступник прокурора Волинської області Валерій Невірець, упродовж першого півріччя 2012 року органами прокуратури краю закінчено провадженням та направлено до суду 16 кримінальних справ про злочини у сфері корупції. Ще 2 таких справи направлено до суду органами СБУ. 

До відповідальності у справах цієї категорії притягнуто 23 особи, в тому числі 12 держслужбовців, депутат обласної ради, 5 посадовців обласної та 3 – районної державної адміністрації, по одному працівнику органів внутрішніх справ та цивільного захисту. 

У 7 закінчених кримінальних справах про одержання хабара до відповідальності притягнуто заступника міського голови, депутата обласної ради, начальника відділу райдержадміністрації, працівників органів внутрішніх справ, державної виконавчої служби.
Працівники прокуратури вживають заходів задля відшкодування збитків, завданих корупційними правопорушеннями. У кримінальних справах про злочини з ознаками корупції встановлено таких збитків на суму понад 2,2 млн. грн. Добровільно обвинуваченими відшкодовано 806 тис. грн. З метою забезпечення відшкодування заподіяної шкоди слідчими органами накладено арешти на майно обвинувачених загальною вартістю 5 мільйонів 846 тисяч гривень. На всю суму невідшкодованих збитків до судів заявлено позови.

До суду направлено низку актуальних кримінальних справ про одержання хабарів. 
Постали перед судом депутат обласної ради – за одержання хабара у сумі понад 34 тис. грн., заступник міського голови Устилуга – за хабар у сумі в сумі 2 тис. доларів США, начальник відділу освіти РДА – за хабар у сумі 4,5 тисяч гривень, заступник начальника районного відділу виконавчої служби - за хабар у сумі понад 6 тис. грн. 

Суд визначить міру покарання і заступнику начальника головного управління обласної державної адміністрації, який, зловживаючи службовим становищем, завдав державі збитків на суму 93 тисяч гривень, і начальнику освіти РДА, який розікрав кошти у сумі 868 тисяч гривень, і начальнику міського відділу ДВС, який, перевищуючи владу, завдав збитків державному бюджету на суму понад півмільйона гривень.

У провадженні слідчих прокуратури перебуває кримінальна справа про зловживання службовим становищем директором Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку, що завдало збитків бюджету на суму 364, 465 тисяч гривень, та кримінальна справа щодо головного інспектора відділу митного оформлення митного поста «Ягодин» Ягодинської митниці, який завдав збитків державі на суму 80 273 гривень. 

- Вживаються в області заходи протидії й адміністративно караній корупції, - розповідає начальник відділу нагляду за виконанням законодавства у сфері запобігання і протидії корупції та досудовим слідством прокуратури області Володимир Заплотинський. - Спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері боротьби з корупцією складено та направлено до суду 42 протоколи про адміністративні корупційні правопорушення. 

У першому півріччі судами розглянуто 34 протоколи, 29 правопорушників притягнуто до відповідальності у вигляді штрафів. Усього на правопорушників накладено штрафів на суму у розмірі 31 720 грн.

За розглянутими протоколами до адміністративної відповідальності притягнуто 2 державних службовців, 8 посадових осіб органів місцевого самоврядування, 3 посадовців органів державної влади, 2 працівника органів внутрішніх справ, по одному митної та кримінально-виконавчої служби, 10 посадових осіб юридичних осіб публічного права, 3 фізичні особи, які надавали неправомірну вигоду. 

До відповідальності у вигляді штрафу притягнуто начальника інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Волинській області, який не повідомив безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів (у його безпосередньому підпорядкуванні перебувала дружина).

Присуджено сплатити штраф і головному інспектору митниці, який за обіцянку винагороди сприяв в митному оформлені вантажу. Державі цими діями митника було заподіяно збитки в сумі 16 418 гривень, які повністю відшкодовані.
Судом оштрафовано також начальника ВДАІ смт. Стара Вижва та району, який отримав неправомірну вигоду, безоплатно розміщуючи власні автомобілі на приватній автостоянці.

Прокуратура Волинської області й надалі принципово реагуватиме на будь-які корупційні правопорушення, ким би вони не вчинялися, шляхом комплексного застосування усіх наданих законом повноважень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...