Догляд за лісовими культурами для волинських лісівників нині – завдання №1

Традиційно о цій порі лісівники акцентують увагу на доглядах за лісовими культурами. Щонайперше цікавляться, як прижилися цьогорічні сіянці. Але не менше уваги потребують і дворічні, і трирічні культури.

«До семирічного віку всі молоді культури потребують особливої опіки, – розповідає директор ДП «Ковельське ЛГ» Володимир Данилюк, - Хоч приживлюваність сіянців у нас стабільно висока – 93-97 відсотків, все ж потрібно подбати, аби їх не заглушили бур’яни».

Догляд за лісовими культурами для волинських лісівників нині – завдання №1, фото-1

Маленькому деревцю потрібен особливий догляд. Про це дбають інженери з лісових культур, лісничі, їх помічники, безпосередньо 39 майстрів лісу, які працюють у ДП «Ковельське ЛГ». І як би не були завантажені роботою останні, адже середня площа їх обходів по лісгоспу становить 915 га, у зоні їх особливої уваги – догляд за молодняками. З сікорами за літо, буває, три-чотири рази обходять ділянки, прочищаючи їх від бур’янів. Буває, що доводиться «оберігати» ріст посаджених сосен і дубків і від швидкоростучих самосівів березини, лози, осики.

«Де багатші ґрунти, зілля росте, мов на дріжджах, – долучається до розмови лісничий Скулинського лісництва Ленід Лисюк. – Ні дубкам, які люблять впродовж декількох років усю силу накопичувати у кореневій системі, ні делікатним соснам та ялинкам, за ними не вгнатися. Цієї весни ми створили 4,2 гектари нових культур, ще на 10,7 га провели сприяння природному поновленню, 1,8 га залишено під природне поновлення. Таких ділянок – від одного до семи років – у нашому лісництві 44,4 га. Кожну кілька разів за літо потрібно пройти з сікором».

Догляд за лісовими культурами для волинських лісівників нині – завдання №1, фото-2

Але часто допомагає більш сучасна техніка. Процес догляду за молодими культурами достеменно освоїв Олександр Савченко – тракторист із десятирічним лісовим стажем роботи. Саме Олександра Вікторовича того дня застали у 14 кварталі Скулинського лісництва. Там на площі 0,7 га цієї весни створено культури дуба черешчатого та сосни звичайної. Прижилися відмінно. Тепер важливо їх вберегти від забур’янення.

Догляд за лісовими культурами для волинських лісівників нині – завдання №1, фото-3

«Якщо вчасно не оборати, – каже Олександр Вікторович, – зілля заглушить саджанці і вони можуть навіть загинути».

За час роботи у лісництві механізатор допоміг виростити сотні гектарів лісу. Тепер там уже господарюють пташки і звірі, у деяких молодих лісах навіть гриби можна позбирати.

ліс лісівники догляд
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі