Лікарі-хабарники, відкати та корупційні схеми у Волинській обласній дитячій лікарні

Як вже повідомлялося раніше, сьогодні, 1 червня, головний лікар Волинської обласної дитячої клінічної лікарні Сергій Ляшенко зафіксував на камеру передачу конверту лікарям приватної фірми.

Проте, що ж саме передувало цим подіям і чи насправді лікарі отримували хабар?

Лікарі-хабарники, відкати та корупційні схеми у Волинській обласній дитячій лікарні, фото-1

За словами головного лікаря Волинської обласної дитячої клінічної лікарні Сергія Ляшенка, в його установі працює приватний медичний кабінет ТзОВ «ГЕМО ЛУЦЬК», який надає платні медичні послуги і дає лікарям відкати, аби вони направляли пацієнтів до цього медкабінету, хоча такі ж послуги можна отримати абсолютно безкоштовно.

Лікарі-хабарники, відкати та корупційні схеми у Волинській обласній дитячій лікарні, фото-2

«У нашій медичній установі працює приватний медичний кабінет, який надає послуги комп’ютерного томографа. Сьогодні наші діти безкоштовно обстежуються в онкодиспансері: ми їх возимо нашим транспортом і з нашими лікарями. Приватна структура здійснює ці самі послуги за гроші. Для того, щоб лікарі направляли до них за гроші пацієнтів, працює система «бонусів». В кінці місяця або перший день місяця приходить невідома пані і лікарям таємно роздає гроші – це продовжується 5 місяців. Раніше в нас не було можливості цього побачити, бо в нас не було системи відео нагляду. Зараз ми встановили системи відеонагляду і «ходіння» сторонніх осіб припинилося», - зазначив Сергій Ляшенко.

Як розповів нам голова постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства Олександр Зінчук, ТзОВ «ГЕМО ЛУЦЬК» з’явилося незаконно в приміщенні Волинської обласної дитячої лікарні за сприяння колишнього голови облради Валентина Вітра.

«У 2012 році пан Вітер (Валентин Вітер – колишній голова Волинської обласної ради, – ред.) у міжсесійний період їх туди «запустив». Голосування в раді не було. Тобто з самого початку ця справа була незаконна. Крім того, вони до цих пір мають три порушення: в них немає ліцензії, страховки та договору з клінікою. Тобто їх завели сюди усним розпорядженням. Уставний капітал цієї «команди» - одна тисяча гривень. Рентгенівський апарат, взятий в лізинг, це не їхня власність. Тобто кожна дитина, якій робиться комп’ютерна томографія, має бути застрахована», - резюмував Олександр Зінчук. 

Лікарі-хабарники, відкати та корупційні схеми у Волинській обласній дитячій лікарні, фото-3

За його словами, лікарі отримують 10% «бонусів» за направлення пацієнта до «ГЕМО Луцьк», а одна процедура коштує від 800 до 2500 тисяч гривень.

Чоловік додав, що, враховуючи ажіотаж, він підніматиме це питання на комісії і вона буде рекомендувати облраді, щоб «ГЕМО ЛУЦЬК» «виселили» з приміщення лікарні.

Щодо сьогоднішніх подій, то головному лікарю Сергію Ляшенку вдалося зафільмувати на камеру свого мобільного телефона, як невідома жінка передавала конверт головному лікарю ТзОВ «ГЕМО ЛУЦЬК» пану Косію.

«Сьогодні ми бачимо, що на четвертому поверсі (ортопедо-травматологічне відділення, - ред.), в закритій кухні спілкується стороння особа, яка не пояснила, хто вона така і не представилася ні з одним із лікарів цього відділення. Сьогодні - День захисту дітей, маса заходів, концертів. Так сталося, що люди скористалися цим моментом. Ми зайшли з десятком медсестр туди, але вона відмовилась називати своє ім'я і казати, що вона тут робить. Відповідне відео є. За 10-15 хвилин прибув її головний лікар, пан Косій, і в нас на очах здійснювалася передача конвертів в його ліву кишеню – це теж зафіксовано на камеру. Після цього вже приїхала поліція, яка викликала слідчо-оперативну групу. Ми особисто ніяких претензій до приватних компаній не маємо, але ми наводимо порядок в своїй структурі», - резюмував лікар.

Лікарі-хабарники, відкати та корупційні схеми у Волинській обласній дитячій лікарні, фото-4

За його словами, коли після виклику приїхали патрульні, то було все нормально, але після приїзду слідчо-оперативної групи всі закрилися в кабінеті і ні його, ні його лікарів туди не впускали.

До слова, журналістам теж не дозволили бути присутніми під час слідчо-оперативних дій, тож подробиці залишаються невідомими. 

Лікарі-хабарники, відкати та корупційні схеми у Волинській обласній дитячій лікарні, фото-5
Лікарі-хабарники, відкати та корупційні схеми у Волинській обласній дитячій лікарні, фото-6
лікарня луцьк гроші корупція діти лікарі гемо_луцьк
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі