• Головна
  • Волинь: що вдалось зробити і над чим працюють зараз на ветсанзаводі?
12:16, 10 червня 2017 р.

Волинь: що вдалось зробити і над чим працюють зараз на ветсанзаводі?

Вчора, 9 червня, регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в області, під керівництвом голови Волинської обласної державної адміністрації Володимира Гунчика, розглянула першочергові напрямки ліквідації залишків із Ковельської філії ДП «Укрветсанзавод». Серед присутніх – представники профільних управлінь та служб, а також громадськість.

Про це інформує Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Так, під час засідання комісії, говорили про реальні кроки усунення екологічної проблеми на Ковельщині. Про те, чого уже вдалось досягти розповів нинішній виконуючий обов’язки директора підприємства Андрій Марченко. Він повідомив, що керівництво ДП «Укрветсанзавод» узяло на себе зобов’язання погасити заборгованість заробітної плати працівникам Ковельської філії заводу. Виплатити усі заборговані кошти керівництво державного підприємства повинне до кінця червня цього року. Також, Андрій Миколайович зазначив, що попри тимчасові технічні проблеми зі спалювальним котлом, уже вдалось переробити 46 тонн сировини (16 тонн – боїнських відходів та 30 тонн кісток). Дезинфекція території підприємства, за словами в.о. директора, виконується щодня, а дезінсекція – раз в тиждень. Також заплановане і введення у роботу другого котла, що дозволить збільшити кількість спалюваних залишків з 5 до 10-ти тонн у день. Тривають роботи й з облаштування ємкостей для компостування відходів. Частково улагоджено проблему зі стоковими водами.

На запитання керівника найвищої виконавчої гілки влади в області: чи немає витоків забрудненої води в р. Турія, Андрій Марченко запевнив: стоки з території заводу – локалізовані. На черзі – вирішення питання водовідведення та каналізування. Однак, через те, що процес потребує тривалої підготовки та розробки проектної документації, голова облдержадміністрації запропонував дієву альтернативу, яка, можливо, стане вигідним варіантом для жителів наближених до заводу господарств.

Так, найближчим часом, профільні управління розглядатимуть варіант облаштування свердловини, зразки води з якої покажуть: чи матимуть ковельчани запаси питної води на місці, чи ж доведеться таки її довозити. Заслухали під час засідання комісії й проміжні результати взятих раніше проб питної води. Як повідомила керівник управління нагляду за санітарним законодавством Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у Волинській області Людмила Панасюк, взято 142 проби води із 71 колодязя.

– За результатами дослідження встановлено, що 20 проб не відповідали санепідеміологічним показникам, 68 проб – санітарно-хімічним, – повідомила Людмила Степанівна.

Однак жодних перевищень показників, які б становили суттєву загрозу для життя та здоров’я ковельчан – не виявлено. Разом із тим, вона зазначила, що перевищення окремих норм допустимих показників зумовлено не лише відходами та речовинами із території ветсанзаводу, існують й інші джерела. Відтак, Володимир Гунчик попросив зробити повторний, але вже комплексний аналіз проб води, з урахуванням навколишнього середовища з різних ділянок Ковельщини. Адже, чимало скарг на погіршення якості води виникає й у жителів значно віддалених від заводу місцевостей, а отже, проблема потребує набагато ширшого аналізу.

– Приймаємо рішення провести комплексний аналіз води трьома лабораторіями із відповідним заключенням, в тому числі – аналіз навколишнього середовища, яке має безпосередній вплив на цю воду, – звернувся до відповідних служб Володимир Петрович.

Позатим, продовжується процес підготовки пропозицій та формування другої черги дітей, які будуть відправлені на оздоровлення в період літніх канікул. Перша ж група вирушить на відпочинок вже наступного тижня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ветсанзавод #гунчик
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...