• Головна
  • Біоетанольний завод не працює, але в Луцьку стало смердіти ще більше
18:09, 13 червня 2017 р.

Біоетанольний завод не працює, але в Луцьку стало смердіти ще більше

Вже протягом кількох місяців лучанам продовжує дошкуляти неприємний запах. Чиновники, політики та громадські діячі визначили, що проблема комплексна. Першопричиною неприємного запаху, який поширювався містом називали біоетанольний завод. Ще 21 травня ТОВ «БІО ПЕК» зупинив виробництво, але неприємний запах так і не зник. Згодом окремі політикани висували версії, що ці процеси бродіння будуть проходити ще мінімум два тижні і з біоетанольного заводу продовжували робити «цапа-відбувайла». Пройшов майже місяць, та сморід так і не зник, ба більше, тепер він дошкуляє жителям 33-го та 40-го кварталів.

Джерелом смороду  в цих районах став м'ясокомбінат, що на вулиці Лідавській, ТОВ "Доброслав Луцьк". Викинуті тушки й рештки тварин просто прикидали будівельним сміттям. Одразу після першого разу департаментом муніципальної поліції складені протоколи і відповідні звернення в екоінспекцію, що підпорядковується Володимиру Гунчику. Реакція відсутня.

Ще одним джерелом «смороду» є несанкціонований злив відходів у каналізаційну мережу у різних частинах Луцька. Тільки протягом останнього тижня працівники муніципальної поліції та громадського формування «Варта порядку» декілька разів затримували місцевих м’ясників. З договорами в них ніби все гаразд, однак лічильників обліку злитих нечистот і відповідних дослідних документів, що зливалося у представників підприємств не виявилось. Рішенням міськвиконкому було встановлене єдине місце зливу нечистот на вулиці Мамсурова. «Луцькводоканал» зобов’язався вести облік зливу та перевіряти договори у перевізників, визначили й час можливого зливу з 9 до 18 години, однак всі продовжують ігнорувати ці вимоги. В розпорядження сайту ІА «0332 – Сайт міста Луцька» потрапили договори укладені між «Луцькводоканалом» та підприємствами, які зливають нечистоти, погоджені екс-першим заступником міського голови Тарасом Яковлевим, де жодним словом не згадано про лічильники обліку злитих нечистот та їх хімічну формулу.

Основною причиною неприємного запаху, який раз по раз продовжує дошкуляти жителям Вересневого та району ЛПЗ залишаються нечистоти, які скидаються на поля фільтрації Гнідавського цукрового заводу. Проблему взялися вирішувати владці на місцевому рівні, однак це питання не одного дня. Проектно-кошторисна документація мала бути виготовлена ще за часів мера Миколи Романюка так і не з'явилася, однак гроші дивним чином кудись «випарувалися», а Гнідавський цукровий завод і далі змушений приймати нечистоти на свої поля фільтрації. Більше того, боротьбу з локалізацією неприємного запаху на полях фільтрації цукровий завод теж проводить власним коштом.

Лучани вимагають заборонити скидати нечистоти на поля фільтрації Гнідавського цукрового заводу.

Відповідну петицію на сайті Єдиної системи місцевих петицій зареєструвала Наталія Кравчук 6 червня 2017 року.

Зі слів автора, упродовж кількох останніх місяців пів-Луцька серед ночі прокидається від нестерпного смороду, що йде з полів фільтрації Гнідавського цукрового заводу. Жінка вимагає припинити безчинство, яке провокує екологічну катастрофу в Луцьку.

"Вимагаємо зупинити скидання нечистот та іншої гидоти на поля фільтрації. Виставити цілодобову охорону із залученням працівників правоохоронних органів місць, де роблять несанкціоновані зливи. Карати порушників конфіскацією майна (щонайменше транспорту) в дохід міста", – пропонує лучанка.

Спеціалісти переконані, що причини смороду у місті треба розглядати комплексно. Відтак, одним із можливих джерел виникнення запаху в Луцьку можуть бути очисні споруди в Липлянах. В Зміїнці є цех із забою великої рогатої худоби і свиней. Можливо, вони десь в себе в полях скидали нечистоти.

Також сморід може виникати й тоді, коли вручну ( бо інакше неможливо) чистять фільтраційну решітку КНС, до якої, до речі, у команди «попередників» руки так і не дійшли. А тепер вони на кожному куті волають, що мовляв влада не може розібратися зі смородом. Саме під час чистки для того, щоб працівник, який спускатиметься туди, не задихнувся від їдкого, неприємного запаху вмикають вентиляцію, що теж дає свої викиди смороду у повітря.

Варто зауважити, що неприємний запах дошкуляє лучанам вже не один рік, але до цього часу це нікого не турбувало.

Ситуація навколо нестерпного запаху у місті починає «обростати» все новішими версіями, а проблема не зникає. Крім того, що від неприємного запаху потерпають лучани, колосальні збитки несе і Гнідавський цукровий завод, а це кредити, інвестиції, робочі місця, податки… Скільки ще зможе «стояти» виробництво не зрозуміло… Думаю не довго. І тоді новий колапс, Гнідавський цукровий завод змушений буде перекрити скиди нечистот з району Вересневий, а це нова екологічна катастрофа, або ж завод продовжує стояти, бо ж збитки на сьогоднішній день колосальні і сотні людей, які залишаться без роботи підуть і чиновницькі кабінети, і розмова там буде доволі коротка…

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сморід #луцьк #проблема
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...