Луцьк: постраждалим пасажирам маршрутки № 9 розповіли, як отримати страховку

У страховій компанії пояснили, як пасажири маршрутки, яка втрапила в аварію, можуть отримати свої страхові виплати.

Страхові виплати пасажирам, які постраждали в ДТП, регулюються Законом України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" (ОСЦПВВТЗ), Законом України "Про Страхування" (п.6 ст.7 "особисте страхування від нещасних випадків на транспорті) або ж Договором добровільного страхування від нещасних випадків (якщо такий придбано в страховій компанії). Про це розповіла директор регіонального офісу № 2 Північно-Західного регіонального управління СК "PZU Україна" Алла Сімоненко для ІА "Конкурент".

Як пояснила Алла Сімоненко, кожен перевізник, який виходить на лінію, має мати поліс ОСЦПВВТЗ. Цей поліс починає діяти тоді, коли сталася дорожньо-транспортна пригода.

Важливо, що про ДТП варто повідомити у страхову компанію впродовж доби. Якщо немає кому повідомити і на це є поважні причини (наприклад, водій у важкому і стресовому стані), про ДТП повідомляє або власник, або інші особи. Письмова заява до страхової компанії має надійти не пізніше ніж через три доби.

За цим полісом розмір страхової суми за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю, становить 200 тисяч гривень на одного потерпілого.

Щодо майна третіх осіб (пасажирів маршрутки) – це 100 тисяч гривень на одного потерпілого. Якщо в ДТП постраждало майно когось із пасажирів (наприклад, побився планшет), людина також може вимагати в страхової компенсацію за це.

"Так само власник стовпа, в який врізалась маршрутка, може звернутися у страхову компанію за відшкодуванням своїх же збитків і вимагати компенсацію", – навела приклад Алла Сімоненко.

Не застрахований в цьому випадку лише транспортний засіб винуватця ДТП.

Кожен пасажир, який постраждав в ДТП, може звернутись в страхову компанію із письмовою заявою, щоб отримати право на відшкодування. Є письмова заява від постраждалого пасажира в страхову компанію, де був застрахований за полісом власник транспортного засобу, – є право на відшкодування.

Зазвичай людина, яка постраждала в ДТП, має надати паспорт, ідентифікаційний код, довідку з травмпункту, якщо буде продовжуватись лікування – відповідні довідки з медичних закладів та інші документи.

Розміри страхового відшкодування регламентовані статтями 23,24,25,26,26-1,27 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів".

Якщо людина зайшла в маршрутку і не отримала чи не взяла проїзний квиток у водія, а потім маршрутка втрапила в ДТП, то без наявності квитка страхова нічого не відшкодує. (Але це стосується перевезень на транспорті, в яких є обов'язковим придбання проїзного квитка. Наприклад, міжміські перевезення, залізничний транспорт тощо).

Втім Алла Сімоненко запевнила, що законом не передбачено обов'язкового придбання квитків у маршрутних таксі міста. Отож, всі пасажири (з квитками чи без них) можуть претендувати на відшкодування у страховій компанії. Якщо квитки є обов'язковими (наприклад в міжміських маршрутних таксі), виплата страхового відшкодування передусім буде здійснюватися за Законом України "Про страхування"( п.6, ст.7 "Особисте страхування від нещасних випадків на транспорті;).

Якщо людина заходить у міську маршрутку, то вона вже апріорі є її пасажиром, і неважливо, що у неї немає квитка в паперовому вигляді.

У двох випадках пасажир може не претендувати на відшкодування коштів страховою компанією:

Коли він не звернувся до страхової компанії і не написав відповідної письмової заяви;

Коли він вимагає компенсацію за лікування, наприклад, зламаної руки, але жодних довідок від лікаря, знімків руки та інших документів, що підтверджують травму, не надав.

Алла Сімоненко пояснює, що й пішохід, якого зачепило авто, він постраждав під час ДТП, перебуваючи в момент аварії не в салоні, а на вулиці, теж має право звернутися до страхової за виплатою грошової компенсації.

Такому пішоходу треба вимагати страховку у водія чи компанії-перевізника і звертатися у страхову компанію.

Всі питання щодо відмови у виплаті страхового відшкодування пасажир має право оскаржувати в основного регулятора – Моторно-транспортного бюро України. Тоді цей регулятор має втрутитись в ситуацію, адже страхові поліси і їх видача строго контролюється.

Страховий поліс для пасажирських перевезень надається на півроку, але є такі недобросовісні перевізники, які або пропускають встановлені терміни поновлення, або ж взагалі не мають такого поліса. Якщо пасажир постраждав в ДТП у маршрутці такого перевізника, то він має право звертатись в суд і стягувати грошову компенсацію тільки з перевізника. А загалом в таких ситуаціях спрацьовує цивільний кодекс і за протермінований поліс чи його відсутність такого перевізника позбавляють ліцензії і права на перевезення.

До речі, з перевізника та і з СК пасажир може вимагати ще і моральну компенсацію. Також через суд з перевізника можна вимагати компенсації на лікування, якщо отриманого страхового відшкодування не достатньо.

Представник страхової каже, що окрім обов'язкового страхового поліса, є ще й добровільний, який забезпечить можливість на більшу компенсацію. Страховики часто рекомендують водіям брати одночасно з обов'язковим і добровільний поліс, щоб краще перестрахувати себе і пасажирів.

Оксана, потерпіла з маршрутки № 9, яка втрапила в аварію, розповіла, що у Волинській обласній лікарні проходила МРТ, вартість якого страхова компанія не відшкодує, оскільки в документі про оплату зазначено, що це благодійний внесок. У страховій компанії жінку запевнили, що не відмовляються здійснювати компенсацію, але єдиним нюансом є те, що благодійні внески не відшкодовуються. Оксана також сумнівається у тому, що в лікарні їй захочуть "переробити" чек так, щоби там не писало "благодійний внесок".

"Навряд вони погодяться на це, бо в нас медицина – безкоштовна", – зазначила постраждала пасажирка маршрутки № 9.

Заступник директора з розвитку мережі продажів страхової компанії "Княжа", де перевізник маршруту № 9 застрахував свою цивільну відповідальність, Тетяна Корецька підтвердила, що дійсно страхова не може покрити такі витрати, як "благодійна допомога".

"Страхова компанія благодійні внески не може оплачувати. Ми за характером своєї діяльності не маємо права займатись благодійністю. Ми здійснюємо страхові відшкодування в разі настання страхових подій з нашими застрахованими особами – потерпілими", – пояснила Тетяна Корецька.

Представниця страхової розповіла, що поки від пасажирів маршрутки № 9, які постраждали в ДТП, офіційних, оформлених заяв не надходило. Втім люди вже звертались у страхову за роз'яненнями та консультаціями.

Виплати для постраждалих залежатимуть від ступеня тяжкості отриманих травм та затрат на лікування.

Що ж до транспортного засобу, то його ремонт страховка за обов'язковим цивільним страхуванням не покриває. Кожен перевізник страхує свою цивільно-правову відповідальність перед третіми особами. Тому компенсацію за цим полісом виплачують потерпілій стороні – особам, які травмувались, перебуваючи в маршрутці в момент аварії, чи пошкодили якесь своє майно.

Що ж до транспорту, то його власник мав би його застрахувати за зовсім іншою програмою страхування. У "Княжі" розповіли, що перевізник застрахував лише свою цивільну відповідальність.

Тим часом потерпіла в ДТП Оксана розповіла, що невдовзі має їхати на дороговартісне лікування (близько 30 тисяч гривень) в Київ. Зараз родина Оксани збирає гроші на це лікування. Нещодавно в іншому ДТП постраждав її син, тому фінансова ситуація в родині не з найкращих. Жінка надіється, що після лікування київські лікарі їй нададуть належним чином оформлені документи про лікування, за якими вона зможе отримати відшкодування із страхової.

маршрутка пасажири №9
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Новини компаній
Із сухістю повітря щодня стикається кожна людина. Вдома, на роботі, в автомобілі. Дискомфорт при диханні, сухість шкіри - неприємні наслідки пересушеного повітря. Велика кількість побутових приладів вдома, офісної техніки на роботі, випаровування бензину в автомобілі не сприяють поліпшенню якості повітря, що вдихається людиною. Не завжди є можливість придбати дороге кліматичне обладнання і створити «оазис» свіжості і приємних ароматів. Справжньою знахідкою...
Офіційно
Активісти, експедитори та брокери об’єднались для ефективного реагування на порушення та боротьбу з корупційними схемами на митниці, що приносять багатомільйонні збитки державі. Громадська ініціатива «Митний пульс» захищатиме права білого бізнесу та співпрацюватиме з ДФС для покращення роботи митних сервісів, заявляють активісти. Експедитори та брокери започаткували ініціативу «Митний ПУЛЬС» для спільного вирішення системних проблем митниці та неправомірни...
Новини компаній
Сучасним дітям доступні десятки розваг - будь-які мультфільми завжди доступні в інтернеті, гаджети завжди під рукою, а іграшками завалені всі шафи. Батьки все частіше замислюються над тим, що подарувати, щоб захопити і розвинути творчі здібності своєї дитини. Паперовий альбом, олівці і фломастери не здивують дітей, тому що малювати можна за допомогою комп'ютерних програм або в додатку смартфона. На допомогу прийшла унікальна новинка - технологія малювання...
Суспільство
У Луцьку організовують акцію “Безпечний Луцьк”, під час якої будуть боротися із рекламою наркотиків на будівлях. Квест відбудеться 20  липня в 11:00 в Центральному парку культури і відпочинку, – про це повідомила власниця кафе “Шарлотка” Зоряна Гладишевська на своїй сторінці у фейсбуці. Жінка зазначає, що сама є матір’ю двох дітей і вважає неприпустимою рекламу наркотиків на кожному кроці. Організаторка квесту наголошує, що за результатами невеличкого опит...
Суспільство
У піцерії  «Фелічіта» в Луцьку отруїлося 10 людей. Про це повідомили у прес-службі рятувальників. 14 липня до ДСНС надійшла інформація що, протягом 11-12 липня до обласної інфекційної лікарні з діагнозом гострий гастроентероколіт госпіталізовано 10 осіб, які відвідували піцерію «Фелічіта» у   Луцьку. Станом на 15 липня у лікарні перебуває 10 осіб. Проводиться комплекс протиепідемічних заходів.
Новини компаній
Кожен з нас хоча б раз потрапляв під дощ в незручний момент. Одяг, зачіска і макіяж, потрапляючи під краплі дощу,псують  зовнішній вигляд, а настрій безповоротно псується. Що робити? Вірно, брати парасольку. Але багато людей не люблять носити з собою цей аксесуар через його некомпактні розміри й невідповідность кольору з одягом. Рішення проблеми - Mini Umbrella. Що це таке? - Парасолька з міцною металевою основою. Це дозволяє використовувати її навіть при...
Суспільство
На Волині  керівник одного із обласних державних вищих навчальних закладів  вимагав  20 відсотків від щомісячного виторгу у підприємця за безперешкодне встановлення та функціонування на території навчального закладу кавового апарата. Про це повідомили у   прес-службі прокуратури області. “Своїми діями директор дав зрозуміти підприємцю, що іншим шляхом він не розмістить кавовий апарат, тому той погодився на таку вимогу”, – йдеться у повідомленні. Всього кер...
Суспільство
У Луцьку надійшло повідомлення про замінування головного корпусу Луцького національного технічного університету і житлового будинку. Про це повідомляє  ІА ВолиньPost. Відомо, що повідомлення про замінування надійшло вранці 10 липня. Окрім, корпусу університету, що на вулиці Львівській, 75, повідомили і про вибухівку у житловому будинку на вулиці Бенделіані, 3.
Новини компаній
Століття технологій захоплює не тільки дорослих. Більшість дітей з самого раннього віку піддаються впливу інтернету, онлайн-ігор і все менше проводять час на вулиці та зовсім перестають грати в розвиваючі ігри. Ви батьки, і вас не оминула ця проблема? Тоді спеціально для вас ми пропонуємо Magic Dough - пластилін для дитячої творчості, яким із задоволенням будуть займатися і малюки, і підлітки. Magic Dough - це набір для ліплення, який включає в себе інстру...