• Головна
  • Жир і тампони – вороги луцької каналізації
16:55, 19 липня 2012 р.

Жир і тампони – вороги луцької каналізації

Недобросовісні лучани забивають внутрішню та зовнішню каналізації своїх будинків жировими відходами, рештками консервації, органами тварин, засобами жіночої гігієни і навіть цеглою.

Для того, аби ліквідувати таку проблему, сантехніки інколи витрачають половину робочого дня. Покарати ж винуватця – неможливо.

Про це «ВН» розповів директор ЖКП №7Микола Гарбарчук.

З його слів, працівники підприємства регулярно розчищають каналізацію від сторонніх предметів. «Каналізацію забивають ганчір’ям, жировими відходами, консервацією. Трапляються прокладки, тампони, киші, кістки, пластмасові труби і навіть цегла», ‒ повідомив посадовець.

Гарбарчук пояснив, що жир, який лучани змивають спеціальними засобами з посуду, потрапивши в каналізацію, «збивається в купу». «Разом з тими відходами вони створюють затори в трубах, які вкрай важко розчистити», ‒ каже директор ЖКП.

Дістають шматками

Як стверджує посадовець, щоб повноцінно ліквідувати «затор», потрібно розрізати трубу. Однак для цього потрібно і часу більше витрати, і ресурс відповідний залучити. Тому працівники ЖКП спочатку «вибивають пробку» спеціальним обладнанням.

«Це не завжди допомагає, бо вони ж не бачать того сміття і можуть пробити дірку, а вона знову заб’ється. Для того, щоб повністю ліквідувати проблему, потрібно вирізати трубу», ‒ зазначив Гарбарчук.

Значно складніше вирішити проблему, якщо забився каналізаційний колодязь. «Доводиться гаками по шматках діставати, що забирає чимало часу», ‒ мовив він.

Директор ЖКП розказав, що випадків забиття каналізації більшає влітку, коли люди заготовлюють консервацію. Мовляв, минулорічну викидають, щоб звільнити посуд для нової.

Сантехніки-самозванці

Чимало труднощів виникає, коли лучани намагаються самостійно вирішити проблему. Зі слів Гарбарчука, часто мешканці будинків пошкоджують труби, і доводиться витрачати гроші підприємства на нові матеріали.

Для ліквідації «затору» працівники ЖКП витрачають від 30 хвилин до «півдня». «І півдня часом нічого не дає. Тоді доводиться брати болгарку і вирізати частину труби», ‒ нарікає директор підприємства.

Виховання і штрафи ‒ як шлях вирішення проблеми

На думку посадовця, вирішити проблему можна «нормальним» вихованням дітей: і в школі, і вдома їм мають пояснювати механізм роботи систем водовідведення. «Нормальна, освічена людина собі такого не дозволить. Треба просто нормально користуватися», ‒ вважає він.

Для прикладу, Гарбарчук розповів, що декотрі мешканці будинків, які обслуговує ЖКП №7, дозволяють собі викидати сміття або виливати воду з вікон квартир. Інколи відходи потрапляють на двірників. «Неначе спеціально це роблять», ‒ припускає посадовець.

Єдине, що в змозі робити ЖКП, ‒ проводити профілактичні роботи: розвішувати оголошення, попередження. «Ми проводимо інформаційну роботу. Можемо налякати, що воду відключать, але це не дієво», ‒ зауважив директор ЖКП.

Також він нарікає на те, що важко впіймати недобросовісного лучанина, який скидає в каналізацію побутові відходи. Мовляв, не впіймали – не порушник.

Насамкінець Гарбарчук розповів, що в Ізраїлі ніколи зловмисників не шукають, а, прочистивши трубу, штрафують усіх жителів будівлі на значну суму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...