• Головна
  • На Волині священик московської церкви «напав» на протестантів під час хрещення (ВІДЕО)
ШОК
11:04, 7 липня 2017 р.

На Волині священик московської церкви «напав» на протестантів під час хрещення (ВІДЕО)

ШОК

У минулу неділю, біля Грудківського озера, що знаходиться між селами Осівці та Грудки (Камінь-Каширський р-н Волинської обл.), відбувся конфлікт між громадою УПЦ (МП) с. Грудки та євангельськими християнами баптистами, які прибули на озеро, щоб провести священнодію водного хрещення.

На Волині священик московської церкви «напав» на протестантів під час хрещення (ВІДЕО), фото-1

Посилаючись на «RISU» та ІА «ZIK», повідомляє ІА «0332.ua».

У той день три євангельські церкви – з Камінь-Каширська, Осівців та Раків Лісу – збиралися провести спільний захід на березі водойми, яка є на території с. Грудки.

Відеозаписи, опубліковані в соцмережах очевидцями, демонструють, як місцевий православний священик Анатолій Литвин на чолі групи мирян блокує підхід до водойми, між сторонами зав’язується суперечка.

Православні пояснюють причини своєї хресної ходи так: «Ми тут хреста купаємо, а вони хочуть осквернити! Якщо в бочку плюнути, вже ти води з неї не будеш пити!», «Ми боїмося, що після них оскверниться озеро, і потім будуть люди топитися, я боятимуся купатися після них!», «То релігія – американська!» тощо.

Дехто із місцевих православних став на бік євангельських християн: «Я православна, але я схиляюся і туди, і туди, – каже жінка, – аби людина була людиною!.. Це ж не тільки наше озеро, це Бог створив для всіх!».

«Громада села Грудки, де я настоятелем, проти того, щоб тут проводилося водне хрещення!, – каже священик на відеозапису. – У нашому селі 99% православних і я не хочу, щоб тут були якісь інші громади. … Це канонічна територія Свято-Михайлівської церкви!». На одному з відео видно, як врешті-решт отець кропить опонентів свяченою водою.

Присутній на місці події Ростислав Кот, депутат Камінь-Каширської міської ради та член братерської ради Камінь-Каширської церкви ЄХБ, каже: «Особисто я приймав хрещення в цьому ж озері у 1996-му, а цього року – приймав мій син. Я вважаю, що це священик налаштував людей проти нас. Як він взагалі може бути служителем, якщо не єднає людей, а тільки розпалює ворожнечу? Це якась міжконфесійна війна! … Навіть мене шарпали, хотіли телефон вирвати за те, що я знімав».

На зауваження про те, що протестантські конфесії мають офіційний статус в Україні, священик висловив жаль: «На превеликий жаль. У нас вільне віросповідання – хто хоче, заходьте! Якщо вони приїжджають на територію нашої канонічної церкви і збурюють людей, значить вони і є причиною ворожнечі».

На жаль, не вдалося отримати коментар від керівництва Волинської єпархії УПЦ (МП), оскільки у прес-службі єпархії перестали відповідати на дзвінки.

Видання зазначає, що головний спеціаліст відділу комунікацій з громадськістю та у справах релігій і національностей Управління з питань внутрішньої політики Волинської облдержадміністрації Василь Гайдук сказав, що поки не готовий дати коментар, адже не володіє достатньою інформацією. Щоправда, чоловік перебуває у відпустці.

Відтак, конфлікт поки що не отримав правової оцінки і знаходиться у пасивній стадії. І оскільки кожна зі сторін не бажає миритися з існуючою ситуацією, тому скоріше всього тема матиме продовження. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#церква #МП
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...