• Головна
  • У Луцьку підприємців просять покинути ринок «Львівський» (ФОТО)
ПРОБЛЕМА
13:59, 7 липня 2017 р.

У Луцьку підприємців просять покинути ринок «Львівський» (ФОТО)

ПРОБЛЕМА

У Луцьку виник конфлікт між власником земельної ділянки та підприємцями ринку «Львівський»: новий власник приватної земельної ділянки Руслан Юзва, на якій розташований ринок «Львівський», просить підприємців звільнити територію, - пише ІА «0332.ua».

Про це йшлося сьогодні, 7 липня, під час круглого столу щодо діяльності ринку «Львівський».

Так, на початку обговорення заступник міського голови Олександр Рачков розповів про причину зустрічі.

«Наша зустріч пов’язана з ситуацією, яка виникла на вулиці Львівській, де підприємці здійснюють свою діяльність в торгових павільйонах. Земельна ділянка придбана у приватну власність. Ми зустрічалися на ринку з підприємцями щодо цієї проблеми і сьогодні потрібно продовжити цю розмову, бо ситуація набирає поганих обертів. Підприємці втрачають можливість здійснювати торгівлю, але є й інша позиція – недоторканості приватної власності», - зазначив Олександр Рачков.

Далі слово надали підприємцю Людмилі Максимовій, яка розповіла, що їм відключають електропостачання, аби вони покинули ринок.

«Ми зверталися до міськради, щоб та стала арбітром між підприємцями та власником земельної ділянки паном Юзвою. Ігор Поліщук запевнив нас на сесії, що підприємців не будуть зачіпати до рішення земельної комісії. 5 липня нам було припинено електропостачання – це було зафіксовано журналістами та поліцією, в обленерго нам відмовили в ремонті. Протягом 48 годин всі нас ігнорують і в нас зіпсувалися продукти», - каже жінка.

Натомість Олександр Рачков зауважив, що земельна комісія вирішує питання землі, а не торгівлі і не може вирішити проблему підприємців. Адвокат же підприємців Микола Марчук стверджує, що підприємці здійснюють сою діяльність законно, а власник земельної ділянки просив звільнити територію ринку до 1 липня.

«До мене звернулися підприємці ринку «Львівський» щодо того, що власник земельної ділянки Руслан Юзва вчиняє щодо них незаконні дії та ставить вимогу, щоб до 1 липня вони звільнили ділянку, на якій знаходиться ринок. Підприємці стали заручниками непростої ситуації: вони здійснюють свою діяльність з 2000 року абсолютно на законних підставах. Розпорядженням міської ради був створений ринок «Львівський», який знаходиться на території приватної власності розміром у 10 соток, колишнім власником якої була пані Руслана Крикота, і частина земельної ділянки перебуває в комунальній власності. Підприємці здійснюють свою діяльність на абсолютно законних підставах: вони заключили оренди торгових місць, є договори на спільне використання електроенергії та охорони. Проте, з часом цю ділянку Крикота продала Юзві, який нині є власником і вимагає, щоб підприємці покинули цю територію», - резюмував адвокат.

Натомість, заступник міського голови Олександр Рачков, зауважив, що в минулому з Русланою Крикотою заключили неналежним чином юридично оформлені договори, які наразі не можуть гарантувати роботи підприємцям на цих місцях.

Власник ділянки Руслан Юзва розповів, що розмови про продаж ділянки тривали близько року, тому новина про закриття ринку не була для підприємців несподіванкою. Придбавши ділянку 13 квітня 2017 року, він зібрав збори 22 квітня, під час яких просив звільнити територію за 2 тижні, аргументувавши це тим, що підприємці давно знали, що новий власник планує зносити ринок.

«Вони самі визначили термін – до 1 липня. Але мене обманули, люди пішли на сесію і затягують процес. Я не ховаюсь, з усіма нормально спілкуюсь. Але вже точаться розмови про те, щоб дати їм можливість працювати до 1-го вересня чи навіть до Нового року. Я так розумію, що таким чином вони хочуть торгувати безкінечно. 5-6 підприємців, знаючи про цю ситуацію, пішли з ринку », – резюмував Руслан Юзва та додав, що він звертався до міськради з листом, щоб та посприяла у звільненні його ділянки, щоб він міг вести свою господарську діяльність. Натомість, підприємці стверджують, що Юзва самовільно захопив електромережі, не маючи на це права.

Щодо цього питання вони зверталися у «Волиньобленерго», де їм сказали, що власником мереж є саме він. Також представники підприємців запропонували перенести ринок на територію Автостанції №2.

Голова земельної комісії Євгеній Ткачук зауважив, що вирішувати конфлікт між підприємцями та власником земельної ділянки не є компетенцією міськради. Підприємці мають самі шукати місце для розміщення ринку, а тоді звертатися до міськради, щоб та розглянула це питання і надала дозвіл для встановлення тимчасової споруди.

«Розрядив обстановку» виконуючий обов’язків міського голови Григорій Пустовіт, який запропонував створити робочу комісію, аби вирішити проблему підприємців.

«Є приватна територія і влада не може впливати на власника, бо це його приватна власність. Я пропоную створити комісію та включити туди представників ринку, голову земельної комісії, представників виконавчих структур міськради. Але ми повинні зрозуміти, що ми зробимо це, якщо ми спільно будемо вирішувати цю проблему. Ми не можемо шукати нове місце рік, тому ми готові долучити до цієї роботи фахівців», - резюмував Григорій Пустовіт.

Насамкінець новий власник земельної ділянки Руслан Юзва погодився, щоб підприємці залишилися на ринку до 1 вересня, допоки не вирішать питання з новим місцем для ринку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ринок #львівський #територія #луцьк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
ТОП новини
Російський мафіозний бос попереджає, що в країні зміниться влада
СБУ обшукала православний храм в Івано-Франківську
Бундестаг визнав Голодомор геноцидом українського народу
Матеріал опублікований за темою: Від 30 до 70 доларів за барель. Євросоюз вирішує, якою має бути "стеля" ціни на російську нафту Переговори між дипломатами ЄС щодо обмеження цін на російську нафту затягуються Країни G7 і Австралія домовилися про фіксовану
Оголошення
live comments feed...