• Головна
  • Схід і Захід разом: «акулам пера» зі Сходу України показали інноваційний завод та «царське» село (ФОТО)
10:19, 14 липня 2017 р.

Схід і Захід разом: «акулам пера» зі Сходу України показали інноваційний завод та «царське» село (ФОТО)

Журналістам зі сходу України провели екскурсію на інноваційному луцькому заводі «Модерн-Експо» та в одному з найкращих сіл Волині Боратині, - пише ІА «0332.ua».

Екскурсія для гостей обласного центру Волині відбувалася вчора, 13 липня, в рамках прес-туру для журналістів зі східних областей нашої держави.

Відвідини Луцька для журналістів стартували з екскурсії на луцькому заводі «Modern-Expo», де їм розповіли про саме підприємство. Також гості мали змогу оцінити виробничі потужності заводу на власні очі. За словами директора маркетингового відділу «Модерн-Експо» Миколи Жичука, «Modern-Expo Group» - один із лідерів у виробництві та постачанні торгівельного обладнання в Європі. Загалом у компанії працюють приблизно три тисячі людей. Головний офіс, а також основні виробничі потужності зосереджені у Луцьку. З розвитком запропонованої продукції, компанія відкрила завод у Верхньодніпровську, а також у білоруському місті Вітебську. Крім того, зараз будується завод у польському Любліні. Холдинг поставляє свою продукцію у понад 60 країн світу, зокрема у Польщу, Німеччину, Францію Великобританію, а також ОАЕ.

Схід і Захід разом: «акулам пера» зі Сходу України показали інноваційний завод та «царське» село (ФОТО), фото-1
Схід і Захід разом: «акулам пера» зі Сходу України показали інноваційний завод та «царське» село (ФОТО), фото-2

Микола Жичук розповів, що з 2013 року компанія впроваджує кращі світові практики з ощадливого виробництва. «Починаючи з 2013 року, «Modern-Expo Group» впроваджує кращі світові практики з ощадливого виробництва, які засновані на неухильному прагненні до усунення всіх видів втрат. Це забезпечує високу якість у виробничих і управлінських процесах. До того ж, компанія впровадила систему 5s, яка передбачає п’ять основних положень: сортування, акуратність, підтримання порядку, чистота і формування звички. У цьому бере участь, як керівництво, так і рядові працівники», - зазначив пан Жичук. Також він зауважив, що люди є головною цінністю компанії, тому для них організовують різні спортивні змагання та заходи, аби зміцнити командний дух.

«Люди – головна цінність компанії. У «Modern-Expo» успішно працює система подання ідей працівниками всіх рівнів, за які вони отримують матеріальну винагороду. Також «Модерн-Академія» проводить внутрішні та зовнішні навчання працівників. До того ж, проводяться різні заходи, які спрямовані на зміцнення командного духу: участь в обласних та районних змаганнях з командних видів спорту, участь у внутрішніх чемпіонатах компанії. Крім того, проводять День охорони праці, коли діти працівників проводять кілька годин у компанії, а також День компанії із перегонами на човнах-драконах «Драгонбот»», - завершив Микола Жичук.

Схід і Захід разом: «акулам пера» зі Сходу України показали інноваційний завод та «царське» село (ФОТО), фото-3

Далі гостям показали продукцію компанії, яку поставляють в різні країни світу, а також були продемонстровані виробничі потужності підприємства та технологічний і виробничий процеси, яких неухильно дотримуються всі працівники компанії.

Схід і Захід разом: «акулам пера» зі Сходу України показали інноваційний завод та «царське» село (ФОТО), фото-4

Опісля, незважаючи на дощову погоду, журналісти вирушили до чи не найрозвиненішого села на Волині -  Боратина. Таме їх гостинно зустрів місцевий сільський голова Сергій Яручик, якого гості буквально «засипали» питаннями.

Схід і Захід разом: «акулам пера» зі Сходу України показали інноваційний завод та «царське» село (ФОТО), фото-5

За його словами, у селі проживає майже п’ять тисяч людей. На території сільської ради проживає 107 багатодітних сімей. У Боратині функціонує дві загальноосвітні школи, в яких навчається по 330 дітей. Також на сьогоднішній день у дитячому садочку числиться 150 вихованців. Бюджет сільської ради складає 10 мільйонів гривень на рік, 4-5 мільйонів з яких спрямовані на бюджет розвитку. Журналістів зі східних областей цікавило, що дало поштовх для розвитку села. Сільський голова розповів, що дуже важливу роль має  активність місцевих депутатів, кожен з яких відповідає за якусь певну ділянку роботи. Також на території сільської ради функціонує німецький заводу «Кромберг енд Шуберт», який виробляє проводку для автомобілів.

Схід і Захід разом: «акулам пера» зі Сходу України показали інноваційний завод та «царське» село (ФОТО), фото-6

Не оминув Сергій Яручик питання про об’єднання Боратина з навколишніми селами та містом Луцьком. «Це питання є актуальним і воно досить-таки гостро стоїть. Ми не є першопрохідцями у Волинській області, бо хотіли побачити, які «шишки» набиватимуть інші громади. Мала створитися громада з центром у селі Боратин, до якої б мало приєднатися 4 села. Крім цього плану, до нас з листом звернулися ще дві сільські ради про об’єднання і ще одна громада провела референдум (Баївська сільська рада), в якому більше 90% населення висловило бажання приєднатися до нашої сільської ради. Зробивши певні фінансові розрахунки, громада буде складатися з 3-х сільських рад: наша сільська рада, одна сільська рада, яка з нами межує, фактично з 5-ти сіл 4-ри межує з нашим і 3-тя сільська рада, яка виявила бажання приєднатися, згідно референдуму, до нас. Всім іншим ми відмовили, бо хочемо спробувати зробити об’єднання в меншому складі – це буде 10 тисяч населення, 200 кілометрів доріг, 5 середніх шкіл, 3 дитячих садочки, 3-ри клубних установи. Я вважаю, що це буде велика громада. В тих сільських радах ми плануємо створити центри надання адміністративних послуг», - зазначив Сергій Яручик.

Схід і Захід разом: «акулам пера» зі Сходу України показали інноваційний завод та «царське» село (ФОТО), фото-7

Також він додав, що на сільську раду не тиснули, аби та приєдналася до Луцька. «Я вважаю, що об’єднання з Луцьком – це не найгірший варіант, але хотілося б бачити, щоб той обласний центр розвивався і ми не стали окраїною цього міста, бо окраїна – це залишки. Але через певний період часу ця глобалізація все одно відбудеться. На сьогоднішній день найкращим варіантом є співпраця з обласним центром», - резюмував Яручик.

Схід і Захід разом: «акулам пера» зі Сходу України показали інноваційний завод та «царське» село (ФОТО), фото-8

Далі гостям показали місцеву амбулаторію та спортивний комплекс. За словами сільського голови, амбулаторія збудована на противагу обласній владі, бо та вважала, що ця амбулаторія у сільські раді буде недоцільною, але місцеві депутати вирішили, що така установа необхідна місцевому населенню. Вона має власний апарат УЗД та лабораторію. До того ж, сюди залучили фахівців з міських лікарень. Щодо спортивного комплексу, то тут, каже Сергій Яручик, займаються дві дорослих футбольні команди, які беруть участь в обласних та спортивних змагання. Також тут займаються чотири групи місцевих дітей.

Схід і Захід разом: «акулам пера» зі Сходу України показали інноваційний завод та «царське» село (ФОТО), фото-9

Насамкінець гості подякували місцевому сільському голові за гостинність. Також вчора  гості Луцька мали змогу відвідати нічну театралізовану екскурсію «Романтика та містика Лучеська».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тур #журналісти #схід #модерн #боратин
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...