• Головна
  • В України можуть забрати безвіз
23:27, 15 липня 2017 р.

В України можуть забрати безвіз

В Євросоюзі назвали умови для скасування безвізового режиму для України.

Посол ЄС в Україні Гюґ Мінґареллі заявив, що підстави для скасування безвізового режиму для України полягають, зокрема, у значному зростанні кількості незаконних мігрантів, відчутному збільшенні шукачів притулку та іншому, - повідомляє Корупція Інфо.

«Підстави є абсолютно чіткими і зрозумілими. Зокрема, це – значне підвищення кількості незаконних мігрантів, відчутне збільшення шукачів притулку, низький рівень співпраці щодо виконання Угоди про реадмісію і певні конкретні ризики для безпеки однієї або кількох країн-членів ЄС. У цьому випадку безвізовий режим може бути призупинений, особливо якщо в Україні відбудеться рух назад у відношенні тих реформ, які передбачалися для його надання. Наприклад, якщо так станеться з антикорупційними реформами», – сказав він.

Мінґареллі також зазначив, що відсутність позитивного рішення українського парламенту щодо антикорупційних судів не є кроком назад у питанні реформування в Україні. Проте він виказав жаль, що «в Україні досі не створений антикорупційний суд».

Ірина Сушко, виконавчий директор ГО «Європа без бар’єрів» занепокоєна, що люди можуть зловживати безвізовим режимом.

Якщо громадяни України будуть порушувати правила безвізового режиму, а саме шукати притулку, перебувати в країні більше, ніж 90 днів, то включиться механізм припинення візового режиму. 

Сушко переконана, що ми сьогодні повинні відчути радість за можливсть користуватися безвізовим режимом, бо це величезна робота , яка проводилася і урядом, і громадянським суспільством, незалежними експертами майже сім років. «Наблизившись до безвізового режиму, ми залишаємо дуже важливі кроки, які є реформами в різних напрямках сери державної політики. Але цей оптимізм має буде конструктивним і без викривлень. Безвізовий режим залежить від влади, яка повинна продовжити здійснення реформ, а відповідальність за збереження безвізу сьогодні лежить на громадянах», – зазначає Сушко.

Вона занепокоєна, що люди можуть зловживати безвізовим режимом.

«Наприклад, поїхати за кордоном і там залишитися, або бути довше, ніж 90 днів. Якщо кількість таких громадян суттєво зросте, то будуть наслідки. Адже є чіткий механізм призупинення, який був розроблений ЄС саме для того, щоб регулювати питання міграційних чи без пекових ризиків. Є чіткий індикатор, за яким країни ЄС будуть слідувати. Зростання на 50% у порівнянні з попередніми двома місяцями є підставою для ліквідації безвізу для України, і повернення до візового режиму», – говорить експерт.

На її думку, деякі країни не були готові до безвізового режиму з Україною, адже нас побоюються через конфлікт на сході, через бажання українців отримати притулки в інших раїнах, і загалом зараз ЄС переживає міграційну кризу. Будь-яке відкриття кордонів – це стрес для країн ЄС.

«Україна може зіштовхнутися з випадками, коли окремі члени ЄС можуть маніпулювати статистикою щодо міграційних та безпекових ризиків. За Україною будуть спостерігати 7 років, як вона дотримується правил безвізового режиму, та як вона продовжує виконувати план дій у реформах», – резюмувала Сушко.

Нагадаємо, що безвізовий режим не дає права громадянам України на працевлаштування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#безвіз
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...