• Головна
  • В обваленому луцькому будинку можна жити
11:20, 26 липня 2012 р.

В обваленому луцькому будинку можна жити

Депутати Луцькради погодилися з висновками експертів Національного університету водного господарства і природокористування щодо стану обваленого будинку на Рівненській, 109.

Про це стало відомо під час 29 сесії міськради 25 липня.

Оприлюднив висновки науковців з Рівного начальник управління капітального будівництва міськради Леонід Карабан. У документі зазначені були характеристики будівельних розчинів, стан конструкцій тощо, а також пропозиції фахівців, як укріпити будівлю. Втім, зробити це не буде легко, скаржився посадовець. «Люди в квартири не пускають. Кажуть: «Знесіть будинок і надайте нам нові квартири. Але ж у висновку нічого немає про те, щоб знести будинок», ‒ висловився Карабан. Одразу ж додав, якщо в квартири не буде доступу й надалі, то доведеться замовити новий проект.

Заперечив посадовцеві депутат Богдан Шиба. З його слів, у висновку науковців й не мало бути визначення про те, чи підлягає будинок зносу, адже таке рішення нібито ухвалює виконавчий комітет міськради. Богдан Шиба також наголосив на тому, що за майже 12 мільйонів гривень виділених з держбюджету на капітальний ремонт будинку, можна було б забезпечити більшість постраждалих мешканців житлом. «Ще 5 мільйонів додати і всім ви вистачило на нові квартири», ‒ заявив депутат.

Тим часом заступник міського голови Лариса Соколовська запевнила, що кошти надані згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів і можуть бути витрачені лише на капітальний ремонт багатоповерхівки, тоді як передбачення коштів на придбання квартир для цих людей – у компетенції органів місцевого самоврядування.

Крім того, посадовець додала, що виконком не зможе ухвалити рішення про знесення будинку, якщо у висновках експертів зазначено, що споруду можна в будь-який спосіб «врятувати». «В даному випадку в експертизі написано, що необхідно посилити конструкції, зробити капітальний ремонт. А якщо можливо усунути проблеми завдяки капремонту, то є відповідна Постанова Кабміну, яка передбачає, що тоді не підлягає знесенню. Бо знесення тільки тоді, коли є висновок про те, що неможливо позбутися проблем», ‒ пояснила чиновниця.

Сумніви щодо правдивості висновків експертів з Рівного висловив, зокрема, секретар міської ради Григорій Пустовіт: «Нам розказують про причини – і цемент не такий і цеглу не так клали, а що в інших стінах і інших будинках не такі матеріали були?».

«Бютівець» Юрій Корольчук висловив пропозицію замовити ще одну експертизу, адже спеціалісти з Рівного нібито могли зробити помилкові висновки. «На тому місці колись копанки були – рибу там ловили. В мене офіс поруч і він за 100 метрів від дороги, а не 30-40, як цей будинок, але коли їде автомобіль по дорозі, то на столі дрижать стакани», ‒ поділився власними спостереженнями депутат.

На завершення обговорення Карабан нагадав, що в межах капремонту обваленого будинку заплановано укріпити стіни першого і другого поверхів, відремонтувати балкони, встановити шатрову покрівлю тощо.

Депутати підтримали проект рішення з поправкою від Богдана Шиби, який запропонував доповнити текст пунктом про те, щоб виконком Луцької міськради на підставі висновків експертів з Рівного ухвалив рішення щодо технічного стану будинку.

Нагадаємо, будинок на вулиці Рівненській обвалився вранці 10 червня цього року.

Висновки експертів з Рівного щодо стану багатоповерхівки були оприлюднені 5 липня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...