• Головна
  • У Луцьку готуватимуть майбутніх СБУшників
НОВА СПЕЦІАЛЬНІСТЬ
10:35, 20 липня 2017 р.

У Луцьку готуватимуть майбутніх СБУшників

НОВА СПЕЦІАЛЬНІСТЬ
У Луцьку готуватимуть майбутніх СБУшників

Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки (історичний факультет) отримав ліцензію на підготовку бакалаврів за спеціальністю 251 - «Державна безпека» (галузь знань 25 - «Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону»). 

Про це повідомляє «ВолиньPost».

І вже цього року усі охочі абітурієнти можуть вступити на цю спеціальність. Навчання здійснюватиметься на денній формі навчання і триватиме 3 роки 10 місяців. Ліцензований обсяг підготовки фахівців складає 50 осіб, - повідомили в адміністрації факультету.

Для участі в конкурсі при вступі на цю спеціальність необхідно подати такі сертифікати ЗНО: історія України – профільний; українська мова та література; і на вибір географія або іноземна мова. Реєстрація заявок триває до 26 липня 2017 року. Нагадаємо, що в 2015 році на історичному факультеті було відкрито спеціальність «Кібербезпека», яка успішно функціонує і також здійснює набір на І курс.

В університеті розповідають, що така спеціальність стала як ніколи важливою для України в умовах війни з Росією і є вкрай запотребованою з огляду на інтеграцію нашої країни у загальноєвропейську безпекову систему. 

У європейських країнах, які мають спільну систему безпеки, державна безпека розглядається як багатовимірна сфера, що включає в себе політичну, економічну, екологічну, військову, соціокультурну та інформаційну складові. 

Очевидно, такий системний підхід до забезпечення національної безпеки є актуальним і для сьогоднішнього становища України. У багатьох європейських державах та США підготовка здійснюється за спеціальністю «security management» (менеджмент безпеки). У цих країнах фахівці з менеджменту безпеки мають різні спеціалізації – від приватного детектива до менеджера з забезпечення технічної безпеки. Підготовка фахівців у європейських державах у сфері національної безпеки має, перш за все, практичне спрямування. Вона орієнтована на потенційне місце роботи фахівця. 

Усі установи, що забезпечують функціонування державної безпеки, максимально автоматизовані та комп’ютеризовані. Їхня діяльність базується на широкому використанні спеціального програмного забезпечення, що моніторить та прогнозує потенційні та наявні загрози безпеці. Важливо, що підготовка таких фахівців ведеться цілеспрямовано для локальних державних інституцій безпеки. 

«У нас є колосальний запит на таку спеціальність і зацікавленість абітурієнтів, адже це очевидна перспектива. Поле для кар’єри після закінчення навчання велике, зацікавлена у таких спеціалістах і Служба безпеки України. Зараз наше основне завдання виформувати фахівця нового типу, який відповідав би кращим зразкам європейських стандартів. Для підготовки майбутніх спеціалістів ми залучили провідних українських фахівців, які мають значні наукові та практичні напрацювання в цій сфері, вивчали закордонний досвід. 

Практична та теоретична підготовка наших студентів передбачає проходження виробничих практик в силових структурах та паралельне навчання за кордоном. Велика роль буде приділятись вивченню міжнародних стандартів державної безпеки та європейської системи моніторингу безпеки», – розповів декан історичного факультету, доктор історичних наук, професор Анатолій Шваб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#освіта #луцьк #сбу #історичний_факультет #сну_ім_лесі_українки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...