• Головна
  • «Відкритий Луцьк, відкрите Рівне» запрошує на тренінги
22:18, 20 липня 2017 р.

«Відкритий Луцьк, відкрите Рівне» запрошує на тренінги

«Відкритий Луцьк, відкрите Рівне» запрошує на тренінги

Проект «Відкритий Луцьк, відкрите Рівне» розпочали реалізовувати громадські активісти та журналісти з Любліна, Рівного та Луцька. Його мета полягає в тому, аби українці вивчили кращі практики із забезпечення відкритості та прозорості в польському місті та спробували впровадити їх в Україні.

На початку липня відбувся візит делегації з Луцька та Рівного до Любліна. Польська організація «Фундація свободи» («Fundacja Wolności»), яка реалізовує цей проект, підготувала серію зустрічей та презентацій на тему відкритості влади, - повідомляє «Волинський монітор».

Працівники фундації розробили Інтернет-сторінку (http://jawnylublin.pl), де у простій та зрозумілій формі представлені доходи та видатки бюджету міста. До речі, цікаво, що близько 16 % надходжень Любліна – це кошти, які виділяє Євросоюз. Це приблизно стільки ж, як увесь бюджет Рівного.

Українська делегація також зустрілися з директором департаменту неінвестиційних проектів Кшиштофом Лонткою, який займається написанням транскордонних проектів Польща–Україна–Білорусь і вже чимало зробив для наших міст. Цьогоріч Люблін та Рівне сподіваються отримати на реалізацію спільної діяльності близько 5 млн євро. Раніше міста вже реалізували разом два проекти.

Ознайомлювалися українські активісти з відкритістю процесу внесення змін до генерального плану Любліна. В Україні із цим завжди проблеми. Також вивчали польський досвід публічних закупівель (тендерів). Варто відзначити, що українська система «Prozorro» багато в чому випередила польські «паперові» тендери, але і в поляків нам є чому повчитися.

У рамках візиту відбулися зустрічі з громадськими активістами з Любліна та журналістами-розслідувачами із Замостя, під час яких говорили про контроль за владою, про розвиток інфраструктури, права людини тощо. Саме цими питаннями займаються й цікавляться учасники з обох сторін.

Проект «Відкритий Луцьк, відкрите Рівне», який «Фундація свободи» реалізовує за підтримки програми RITA, передбачає ще два тренінги в Луцьку та Рівному. Відбудуться вони на початку вересня, а детальніше про них можна буде дізнатися на фейсбук-сторінці українського партнера – громадської організації «Рівненський центр «Соціальне партнерство».

На цих тренінгах можна буде поглибити свої знання про відкритість та прозорість у роботі місцевої влади. Ну і, звісно, розвинути українсько-польську співпрацю у громадському секторі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#луцьк #польща #україна #співпраця
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...