• Головна
  • Луцьким діткам подарували вишиванки і навчили робити перші хрестики
17:05, 26 липня 2012 р.

Луцьким діткам подарували вишиванки і навчили робити перші хрестики

Свято «Учись, дитино, гарно вишивати», що відбулося в Луцьку 25 липня, принесло чимало позитивних вражень усім його учасникам. Дійство пройшло у рамках акції «Подаруй дитині вишиванку» від Благодійного фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк». Учора під час заходу охочі могли стати учасниками майстер-класу із вишивки, а також ще понад тридцять дітей отримали власні вишиті сорочки.

У конференц-залі готелю «Світязь» зібралися діти та майстрині, які вишивали  для них сорочки. Організатори акції влаштували для маленьких гостей справжнє дійство з піснями та майстер-класом із вишивки.

Ведучі розповіли дітям про історію вишиванок та традиції українського народу, пов’язані з ними. За їхніми словами, вишиванка – це ознака патріотизму, без якої українець не українець. Йшлося і про майстринь, які вкладали душу у свою роботу, аби порадувати дітей. Ведуча повідала, що одна з вишивальниць у кожен із понад двадцяти тисяч хрестиків вклала якесь добре побажання.

Протягом церемонії звучали українські пісні та романси у виконанні Оксани Герасимчук та Марка Новаковича. До слова, Марко теж отримав у подарунок вишиту сорочку.

Член оргкомітету акції Галина Марчук висловила надію на те, що вишиванки діти передаватимуть із покоління в покоління. «Вишиванка - як військова форма. Вона змінює людину», - зауважила Марчук.

За її словами, акція стартувала ще на свято Миколая, а завершити її планували до Великодня, однак продовжили до Дня Незалежності. «Акція вийшла за межі міста», - зазначила Галина Марчук і розповіла про те, що подарувати вишиванки дітям-сиротам виявили бажання жителі Ківерцівського району, учні правничого ліцею міста Сарни, а також представники української громади в Польщі. «Добрих людей є багато. Тільки вони не разом ходять», - жартувала член оргкомітету.

Слово взяв і очільник громади українців у Польщі Іван Сирник. Він зізнався, що першу сорочку вишив у сорок років і два роки не носив її, бо шкодував. Та все ж він закликав дітей носити вишиванки, бо вони ідентифікують людину як українця. «Шануйте традиції, навчіться самі вишивати!», - закликав Сирник молодь і запросив відвідати Щецин – місто, де він проживає.

Насамкінець організатори акції влаштували для дітей майстер-клас із вишивання. Усі дітки під керіівництвом майстрів і майстринь вчилися робити свої перші хрестики на полотні.

Ініціатор акції директор магазину-салону «Волинський сувенір»Ілона Млинарська повідомила, що уже майже 180 дітей отримали новенькі вишиванки. Нині ж обновки подарували ще 31 дитині. Цікаво, що вишивали сорочки не тільки жінки, а й двоє чоловіків. Деякі з майстрів та майстринь вишили три, а то й шість сорочок. Варто зауважити, що 29 липня фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк» влаштує для усіх охочих вишивальників, які долучилися до акції, екскурсію до Львівського музею вишиванки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...