• Головна
  • Гроші є, але їх не тратять: аналіз виконання бюджету Луцька
17:17, 29 липня 2017 р.

Гроші є, але їх не тратять: аналіз виконання бюджету Луцька

Гроші є, але їх не тратять: аналіз виконання бюджету Луцька

Міська казна просто тріщить. У першому півріччі у бюджет надійшло майже на 39 мільйонів гривень більше, ніж планувалося. Разом з тим витрачено на заплановані заходи лише 17% наявних ресурсів. Решта – лежить на депозиті.

Звіт про виконання бюджету за І півріччя 2017 озвучила директорка департаменту фінансів та бюджету Лілія Єлова під час чергової сесії 26 липня, а депутати без особливого обговорення взяли до відома.

Видання Район.Луцьк проаналізувало стан виконання бюжета та вибрала найцікавіші моменти, про які не скажуть на сесіях.

Повалили фінанси через край

Дохідна частина бюджету міста стабільно перевиконана по більшості статтях.

Із запланованих доходів загального фонду (без дотацій з центрального бюджету) в місцеву казну надійшло 464,7 млн. грн. Це на 38,7 млн. грн. більше ніж очікувалося. У порівнянні з минулим роком доходи загального фонду зросли на 132,1 млн. грн.

Подібні тенденції також зберігаються при виконанні спеціального фонду бюджету розвитку. Надходження у порівнянні з минулим роком зросли з 2,5 до 8,6 мільйона грн.

«Усі ці показники є результатом багаторічної злагодженої роботи всіх органів влади та їхньої співпрацю з місцевими підприємцями та підприємствами. Стабільна робота бізнес середовища міста, його сталий розвиток забезпечує якісний приріст податкових надходжень», – коментує колишній заступник мера міста Тарас Яковлев.

Гроші є, але їх не тратять: аналіз виконання бюджету Луцька, фото-1

Гроші на чорний день чи на вибори?

Попри збільшення власних доходів, росту видатків на розвиток міста не спостерігається. Так, у 2016 році при загальній сумі власних доходів у 723,8 мільйона гривень запланований бюджет розвитку складав 256,5 мільйона гривень або більш, як 35%. Уже в бюджеті 2017-го року при запланованих доходах в сумі 904,3 мільйона гривень, бюджет розвитку становить 226, 9 мільйона гривень (відповідно лише 25%).

Станом на 1 липня 2017 року на капітальні видатки в бюджеті передбачено 226,8 млн. грн. з яких фактично освоєно лише 39,1 млн. грн. Тобто ті роботи які запланували зробити впродовж року зробили лише на 17%:

  • на реалізацію проектів, щодо дорожньої інфраструктури використано 13,4 млн.грн з 45,8 млн.грн. (що становить 13,3%)
  • капітальний ремонт житлового фонду профінансований на 14,6% , а саме 0,7 з 4,8 млн. грн..
  • інвестиційні проекти профінансовані на 34% (14,6 з 42,9млн.грн.)
  • будівництво та реконструкція загальноосвітніх закладів 1,9% (0,3 з 15,9 млн.грн.)
  • будівництво та реконструкція лікарень 28,8% (1,5 з 5,2 млн.грн.)

Зовсім не перераховувались кошти з міського бюджету на придбання житла для учасників АТО, хоча бюджетом на ці потреби передбачено 8 мільйонів гривень.

«Як бачимо, влада міста не поділяє попередньої стратегії, щодо інвестування коштів на розвиток інфраструктури, натомість спрямовує значні ресурси на проїдання. Не те, щоб це дуже погано, однак дуже сильно схоже на задобрювання виборців. Спостерігається неспроможність нової команди до якісного та оперативного освоєння коштів. Схоже, реалізація програми соціально-економічного розвитку міста буде зірвана, а вартість робіт, які будуть реалізовувати із значним запізненням буде включати в себе інфляційні процеси», – прокоментував депутат луцької міської ради Артем Запотоцький.

За рахунок перевиконання доходів та у зв’язку з надзвичайно низьким використанням коштів на здійснення капітальних видатків, у міському бюджеті наявні значні обсяги вільних коштів і станом на 1 липня на депозиті розміщено 97,2 мільйона гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бюджет
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...