• Головна
  • Із другого серпня люди на Землі житимуть «в борг»
17:32, 30 липня 2017 р.

Із другого серпня люди на Землі житимуть «в борг»

Із другого серпня люди на Землі житимуть «в борг»

Екологи визначили щорічну межу допустимого використання ресурсів Землі, яку люди постійно порушують. Цьогоріч вона настане уже 2 серпня.

2017 року люди використають всі поновлювані за рік ресурси Землі на 6 днів раніше, ніж в 2016. Цю негативну тенденцію легко простежити порівняно з 80-ми роками ХХ століття, - пише «Радіо Максимум».

Якщо в 1987 році "межа відновлюваності" припала на 19 грудня, то опісля вона послідовно рухалася від кінця року до його середини. Уже в 2011 році людство поглинуло всі поновлювані ресурси до 27 вересня. Цього року це станеться ще швидше – 2 серпня.

Такі дані дослідникам вдалося отримати завдяки методиці, яку застосовують вчені з Global Footprint Network в американському місті Окленд. Вона вимірює поновлювані ресурси планети і дозволяє точно розрахувати день в році, з якого Земля вже не здатна відновити спожиті людиною ресурси – у цей день людство починає жити на планеті в кредит.

«Планета – це не інтернет-магазин з нескінченними запасами товарів. Супермаркет під назвою Земля спорожнів. Усе, що ми споживемо цього року після 2 серпня, вкрадено у майбутніх поколінь. Завдання політиків – не допустити цього», – наголошують екологи.

Проблема пов'язана з тим, що людство споживає більше деревини, рослин, продуктів харчування, риби і всього іншого, ніж водойми, ліси і поля в змозі створити і відновити самостійно. Як підрахували вчені, для задоволення запитів людства потрібно 1,7 планет Земля.

«Якщо ми не зупинимося, то до 2030 року знадобляться вже дві планети, до 2050 року – цілих три», – б'є на сполох Юрген Кірш з Greenpeace.

За підрахунками вчених, понад 80% населення планети проживає в країнах з неблагополучною екологічною обстановкою. Причому емісія парникових газів становить більшу частину – до 60% – від загального негативного впливу на довкілля.

«І якщо вдасться скоротити ці викиди хоча б наполовину, то ми зможемо "посунути" кордон відновлення відразу на 3 місяці», – пояснюють експерти.

Звісно, передусім еколог звертаються до урядів країн, але кожен може внести свою лепту!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#земля #ресурси #життя
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...