• Головна
  • «Богдан Моторс» в I півріччі наростив збиток у 12 разів
09:58, 31 липня 2017 р.

«Богдан Моторс» в I півріччі наростив збиток у 12 разів

«Богдан Моторс» в I півріччі наростив збиток у 12 разів

ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс», що об'єднує виробничі активи одного з провідних українських автовиробників – корпорації «Богдан», завершило січень-червень 2017 року з чистим збитком в розмірі 1 млрд 703,5 млн грн (по МСФО), що майже в 12 раз більше за аналогічний показник першого півріччя 2016 року.

Відповідно до консолідованої фінансової звітності компанії в системі розкриття інформації НКЦБФР, чистий дохід ПАТ за звітний період незначно скоротився, склавши 167,11 млн грн, - пише «Інтерфакс-Україна».

При цьому валовий прибуток «Богдан Моторс» склала 23 млн грн (за той же період 2016 року - майже 26 млн грн), а від операційної діяльності отримано 257,03 млн грн збитку (14 млн грн).

У той же час витрати компанії за статтею «інші витрати» склали 1 млрд 444 млн грн проти 5,6 млн грн роком раніше.

Як пояснив агентству «Інтерфакс-Україна» прес-секретар корпорації «Богдан» Сергій Красуля, таке зростання збитків обумовлений тим, що після проведеної звірки з банками-кредиторами «Богдан Моторс», в звітності за перше півріччя поточного року відображені фактично нараховані відсотки по кредитах і відсотки за купонами облігацій.

«Тобто в звітність увійшла вся сума нарахованих відсотків за кредитами - як гривневих, так і валютних (де також врахована і курсова різниця), і відсотки за купонами облігацій, тоді як у попередній звітності за борговими зобов'язаннями відображається не нарахована, а фактично сплачена сума відсотків по кредиту, яка значно нижче нарахованої. Тому після звірки і вийшла така сума збитку», - пояснив він.

Відповідно до звітності, на 1 липня поточного року загальна сума заборгованості компанії оцінюється в 7,19 млрд грн, в тому числі кредити банків - 4,27 млрд грн.

Як повідомлялося, в січні-березні 2017 року консолідований чистий збиток «Богдан Моторс» склав 67 млн ​​грн - майже в п'ять разів менше аналогічного показника першого кварталу 2016 року, а чистий дохід зріс майже в 2,2 рази - до 79,26 млн грн .

ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс» об'єднує виробничі активи одного з провідних українських автовиробників – корпорації «Богдан» (автобусно-тролейбусний завод в Луцьку і завод легкових авто в Черкасах).

Компанія в 2016 році скоротила збиток майже втричі до 2015 року, до 275,2 млн грн.

Корпорація "Богдан" створена в лютому 2005 року з метою реалізації масштабних інвестпроектів, спрямованих на створення в Україні потужностей з виробництва транспортних засобів усіх типів. Корпорація єдина в Україні в рамках виконання інвестиційної програми побудувала автомобільні заводи в Черкасах потужністю 120-150 тис.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#богдан_моторс #луцьк #підприємство
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...