• Головна
  • Волинська спортсменка захистила честь рідного краю в Італії
12:23, 6 вересня 2017 р.

Волинська спортсменка захистила честь рідного краю в Італії

Волинська спортсменка захистила честь рідного краю в Італії

Якби давні греки дожили до наших днів, то б про таких людей, як Ірина Войтович сказали, що в здоровому тілі зміцнів здоровий дух. Подумайте лишень, Ірина Войтович - майстер спорту зі спортивного орієнтування, керівник гуртків у міському центрі туризму, спорту і краєзнавства, кандидат педагогічних наук, за сумісництвом – викладачка СНУ імені Лесі Українки і учасниця світового чемпіонату з гірського бігу збірної України. Який широкий кругозір захоплень цієї неординарної особистості.

Спортсменка не любить розповідати про себе, однак охоче розкриває таємниці своїх спортивних досягнень, - зізнається після розмови з волинянкою журналіст онлайн-видання Район. Луцьк.

Захоплення спортом, зокрема бігом, прищепив Ірині її батько - досвідчений вчитель фізкультури. Професійно займатися легкою атлетикою допомагає чоловік Василь - викладач університету, заступник декана з виховної роботи і тренер дружини за сумісництвом. Для своїх двох доньок Ірина - гідний приклад для наслідування.

Сміливо долає труднощі не лише гірських шляхів, а й життєві обставини заради одного - довести, що мрії та бажання людини справджуються, якщо для цього впевнено і наполегливо працювати.

Сама ж Ірина, як будь-який спортсмен, мріяла побувати і взяти участь в олімпіаді.

Мрія її здійснилася. Цього року в серпні пройшов чемпіонат світу з гірського бігу (довга дистанція - 32 кілометри) в італійському місті Премана, до складу нашої збірної і увійшла Ірина Войтович.

– Зважилася на участь у чемпіонаті світу, бо виникло бажання дужче проявити себе фізично. Наша спортсменка Анастасія Данилюк торік брала участь у чемпіонаті світу. То я її розпитала – і це був вирішальний момент для моєї участі в подібних змаганнях, – каже Ірина.

Цього року волинянка вже спробувала сили на відбірковому чемпіонаті України з гірського бігу на Прикарпатті і одержала перемогу.

Зізнається, що попри труднощі гірського бігу в Італії, зумовлені погодними умовами, наснаги долати гірський маршрут додавати українці, яких чимало в Італії, що вигуками, підбадьорюваннями підтримували наших бігунів.

– Бігли дистанцію 32 кілометри гірською місцевістю, – розповідає Ірина. – Висота гірських підйомів – 2900 метрів. Це дуже стрімкі набори і спуски.

У олімпійських забігах узяли участь майже 200 спортсменів із трьох десятків країн. Виступали у двох категоріях – чоловічій і жіночій. Була ще загальна група для аматорів – хто бажав узяти участь для ствердження волі та власних амбіцій.

– Потрібно досконало володіти технікою спуску. Кажуть: хто найшвидше долає спуски, той, як правило, виграє змагання. Тобто у спортсменів може бути однаковою фізична підготовка, але один технічно ліпше долає спуски – він або вона і виграють, – ділиться спортивними секретами Ірина.

Ірина переконана, що може досягти більшого, бо поки не має достатнього досвіду, а у цьому виді спорту лише півроку. Зізнається, що вже двічі долала Говерлу з підйомами 30 і 7 кілометрів.

Гірський біг, до речі, найважчий серед легкоатлетичних видів спорту, адже бігуни долають великі дистанції з крутими підйомами та спусками, кам'янистими та ґрунтовими шляхами. На жаль, цей вид спорт не внесли до офіційних олімпійських дисциплін, однак у нього є майбутнє. На Україні він не надто популярний, хоча офіційно розвивається понад два роки.

Отож, волиняни можуть гордитися, що їхня землячка захищала честь не лише області, але й України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#гірськийбіг
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...