Набуває чинності закон про амністію учасників АТО

Набуває чинності закон про амністію учасників АТО

Закон "Про амністію учасників АТО у 2016 році" завтра набере чинності.

Сьогодні він був опублікований в газеті "Голос України".

Амністія стосуватиметься близько 1700 учасників антитерористичної операції, які вчинили нетяжкі злочини, - повідомляє інформаційне агенство "Волинські новини".

"Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, і підлягає виконанню протягом трьох місяців", - йдеться в опублікованому документі.

Законом передбачено звільнити від відбування покарання у вигляді тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців: засуджених за злочини невеликої та середньої тяжкості. Також звільнити засуджених вперше за тяжкі злочини, якщо вони на день набрання чинності цим законом відбули не менше половини призначеного строку основного покарання.

Звільняються з місць обмеження волі засуджені, невідбута частина покарання у яких на день набрання чинності цим законом становить менше одного року. Також - осіб, які на день набрання чинності цим законом досягли пенсійного віку; інвалідів війни, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

Дія закону не поширюється на осіб, які вчинили триваючі або продовжувані злочини, якщо вони закінчені, припинені або перервані після набрання чинності цим законом.

Довідка.Верховна Рада ухвалила закон про амністію 7 липня 2016 року. Він передбачає помилування для найбільш вразливих категорій засуджених, зокрема вагітних, неповнолітніх, інвалідів, пенсіонерів, ветеранів війни та учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Законом від відповідальності звільняють засуджених, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в АТО й отримали статус учасника бойових дій.

17 серпня 2016 року, Президент Петро Порошенко наклав вето на закон про амністію 2016 року, також і для бійців антитерористичної операції. Глава держави повернув закон для розгляду його пропозицій.

2 вересня 2017 року на прохання керівників церков та Героїв України Президент України Петро Порошенко підписав Закон "Про амністію у 2016 році".

Нагадаємо, в 2014 році Порошенком був підписаний закон амністію, що звільняє від відповідальності сепаратистів, які скоїли злочини на території Донбасу. А українські військові під його дію не підпадали.

амністія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі