14:42, 7 вересня 2017 р.

«Дерибан» землі по-волинськи

«Дерибан» землі по-волинськи

Держгеокадастр Волині через корупційні схеми «дерибанить» землі на десятки мільйонів доларів , фактично крадучи її в селян. В той же час, керівництво відомства усуває конкурентів з ринку надання супутніх послуг, «завівши» туди власні фірми зі Львова.

Як повідомляють Волинські новини, про це стало відомо під час чергової сесії Волиньради 7 вересня.

Заступник голови Асоціації землевпорядників Волині Світлана Шеремета розповіла, що Держгеокадастр Волині, на чолі з його керівниками Василем Василенком та Анатолієм Поляковиммонополізували становище на ринку надання послуг, лобіюючи інтереси власних та підконтрольних їм фірм, в рази завищуючи ціни для населення.

Зокрема, йдеться про ТзОВ «Захід Землепроект», ПП «Фірма Сомгіз» та ТзОВ «Азимут-плюс» та інші фірми, зареєстровані в Львові. Відтак конкурентів позбавили права виготовляти проектні документи та масово анулюють сертифікати.

Держгеокадастр, зі слів Світлани Шеремети, не погоджує з громадою сіл видачу земель. Селянам, які роками користуються землею, її видати відмовляються, натомість, «дерибанять» та продають потрібним людям.

«Невеликі приклади: 300 гектарів на підставних осіб віддали в Маневицькому районі. 154 гектари в Журавичах особливо цінних земель. 26 гектарів біля озера Святе. За 300 метрів від замку «Любарт» роздерибанили землі на майже 2 мільйони доларів!» - каже пані Шеремета та додає, що Держгеокадастр на чолі з Василенком та Поляковим не гребує навіть кладовищами.

«Дерибан» землі по-волинськи, фото-1

Зокрема в одному з сіл громаді вдалось відстояти землі, які по схемі планування були відведені під кладовище. Натомість, ці землі Держгеокадастр Волині хотів виділити з метою продажу.

Також Світлана Шеремета зазначила, що Держгеокадастр на Волині розпоряджається землями водно-болотяного фонду, хоча по закону не має права цього робити.

Тому Світлана Шеремета спільно зі Спілкою воїнів АТО Волині закликали облраду звернутись до НАБУ, САП, Мінагрополітики, Держгеокадастру України, та Антимонопольного комітету України з метою припинити свавілля Василенка, Полякова та інших посадових осіб Держгеокадастру Волині.

Голова Волинської облради Ігор Палиця зазначив, що відповідні органи знають про всі ці крадіжки та зловживання, проте реакції на це – нуль.

«Жінка першого заступника нашого прокурора – це начальниця юридичного управління Держгеокадастру. Ніби ви не знаєте, що це все робиться спільно з прокуратурою? Що має статись, щоб ви (правоохоронці) стали на захист інтересів області?!» - емоційно заявив Ігор Палиця.

Очільник Спілки воїнів АТО Волині Олександр Серватович каже, що земельний дерибан Полякова і Василенка стосується не лише бійців АТО, яким надходять відмови на виділення землі, але й усіх волинян. Натомість, перший заступник очільника Держгеокадастру Поляков, який зараз виконує повноваження голови відомства, радить бійцям АТО «іти судитись, бо в нього така позиція». Це обурює тих, хто ризикуючи життям, захищав Україну на фронті.

«А що, якби хлопці підвісили його за ногу з четвертого поверху? А далі «долетиш – добре, зможеш – іди судись», – каже Олександр Серватович зазначаючи, що АТОвці спілкуються з чиновниками адекватно та в межах законодавства, проте є й такі, хто налаштовані більш радикально, та готові поговорити з Поляковим «по-іншому».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#земля
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...