• Головна
  • День пам'яті Наталії Ужвій. Про неї говорила вся Америка.
11:04, 8 вересня 2017 р.

День пам'яті Наталії Ужвій. Про неї говорила вся Америка.

Цей фільм буде продемонстрований американському народу у всій своїй величі»

День пам'яті Наталії Ужвій. Про неї говорила вся Америка., фото-1

8 вересня 1898 року у Любомлі на Волині народилась Наталія Ужвій (1898–1986) – одна із найзнаменитіших акторок радянської епохи (лауреат Державної премії, чотирьох орденів Леніна). На жаль, будинок, у якому вона з’явилась на світ, за байдужості місцевої влади був знищений зовсім нещодавно – у 2015-му.

Всесвітню славу Наталії Ужвій приніс фільм «Радуга» (1943), за який вона отримала Сталінську премію, - повідомляє Волинь.

Перед тим актриса пережила кілька особистих трагедій. Її чоловіка, поета Михайла Семенка, було визнано «ворогом народу» і розстріляно. Через декілька місяців працівники НКВС сказали їй: «Або ставиш підпис під доносом на Леся Курбаса (керівника театру «Березіль», де вона працювала), або поїдеш у Сибір, а сина віддамо до інтернату». Заради малого Михайлика Наталя зважилася на вчинок, за який картала себе до кінця днів. Через два тижні Леся Курбаса розстріляли. Вона ж не могла дивитися людям у вічі і втекла з Харкова…

На початку Другої світової на окупованій Волині безвісти зник її син Михайло. Весь біль і пережиті муки розлуки з ним Наталія Ужвій втілила у фільмі «Радуга», де зіграла роль партизанки Олени Костюк, яка потрапила до рук нацистів і, навіть попри нелюдські тортури та вбивство її новонародженої дитини, так і не видала товаришів. Після виходу фільму солдати слали акторці мішки листи. Її героїня уособлювала для них жінку, за яку варто воювати.Так і писали: «За Родину! За «Радугу»!»

День пам'яті Наталії Ужвій. Про неї говорила вся Америка., фото-2

Кінострічка вразила навіть президента США Франкліна Рузвельта, який відгукнувся такими словами вдячності: «У неділю в Білому домі дивилися присланий із Росії фільм. Я запросив професора Чарльза Боліна у якості перекладача. Але ми все зрозуміли без перекладу. Цей фільм буде продемонстрований американському народу у всій своїй величі. Франклін Рузвельт».

День пам'яті Наталії Ужвій. Про неї говорила вся Америка., фото-3

«Радуга» стала сенсацією року в американському кінопрокаті. За фільм Наталія Ужвій отримала почесну статуетку, але це не був «Оскар», як писали багато ЗМІ. На ній була зображена богиня Ніка і вигравіюваний текст вдячності «за видатні досягнення кінокартини «Радуга».

А тут ви можете переглянути фільм«Радуга» –https://www.youtube.com/watch?v=BZGBk1bWjqY :

Після успіху стрічки і всесвітнього визнання Наталію чекала ще одна, набагато вагоміша звістка: її син Михайло знайшовся!Життя знову набуло сенсу. Як і батько, хлопець писав вірші, після війни вступив до Київського університету. Але щастя тривало недовго. У 24 роки її син помер від менінгіту. «Залізна леді» радянського кіно була на межі божевілля і самогубства. Її врятував театр.

https://www.youtube.com/watch?v=BZGBk1bWjqY

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#театр #кіно
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...