Волинський краєзнавчий дивує волинян "Радзивіллівською колекцією"

Частина предметів цієї колекції потрапили у музей ще у 1940 році. Нині на виставці презентована відреставрована у Львові картина невідомого автора «Вінчання князя Миколи Радзивілла з Катериною Гонзаго», - повідомляє газета День.

Зображений на ній князь Микола Радзивілл (прозваний «Чорним» за колір своєї бороди) і починав будувати олицький замок, опісля став кальвіністом, його ще називають «батьком Реформації». За існуючим у ті часи порядком князь Радзивілл замінив під час шлюбу свого друга, короля Польщі Сигізмунда ІІ-го Августа. Церемонія відбувалася 5 липня 1553 року у Відні, вірогідно, у кафедральному соборі Святого Стефана.

Волинський краєзнавчий дивує волинян "Радзивіллівською колекцією", фото-1

Частину унікальних речей, представлених на виставці, знайшли фактично у купах сміття в підвалах олицького костелу під час досліджень польськими і волинськими археологами крипт костелу. Споруду, як відомо, реставрують поляки. Це понад півсотні знахідок, особливо цікавими є родовий герб князя Альбрехта Станіслава Радзивілла, фундатора костелу, та срідні пластини з зображеннями самого князя і його дружини. Також експонуються реконструкції костюмів шляхти ХVІІ- ХVІІІ століть, виготовлені Іриною Погоржельською, науковим співробітником ДП «НДЦ «ОАСУ» Інституту археології НАН України. Недавні дослідження в криптах костелу Святої Трійці виявили ще і цікавий матеріал з історії костюмів того часу. Директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк каже, що виставка триватиме півроку і стане опісля основою окремого, Радзивіллівського, залу.

Волинський краєзнавчий дивує волинян "Радзивіллівською колекцією", фото-2
Волинський краєзнавчий дивує волинян "Радзивіллівською колекцією", фото-3
виставка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі