• Головна
  • Луганчанин, що проживає в Луцьку, турбується про долю волинських бійців
21:40, 8 вересня 2017 р.

Луганчанин, що проживає в Луцьку, турбується про долю волинських бійців

Геннадій Щербак з Луганська створив інформаційну базу про війну на Сході України після переїзду у Луцьк.

Луганчанин, що проживає в Луцьку, турбується про долю волинських бійців, фото-1

Зараз вона нараховує 12 120 справ. Це відомості про бійців по обидва боки війни та мирних мешканців, - пповідомляє газета Вгору.

Вказані місця і дати народження та смерті, роль і статус людей у війні. Це дозволяє швидко знайти людей чи порівняти факти. Ця база єдина у світі. Щоб уникнути можливого злому системи, чоловік тримає сервер у Європі. Копі зберігає у США.

"Спочатку займався полоненими та зниклими. Зараз документую бійців АТО. Збираю списки живих і вбитих людей по дві сторони фронту. Відомості про не судові страти та допити. Натрапив на волинського бійця, у прізвищі якого декілька разів зробили помилку. Через це він довго перебував у полоні, коли решту поступово визволяли. Потім перейшов на бік сепаратистів. Ремонтує їхню військову техніку. Там одружився", - розповідає Gazeta.ua Геннадій Щербак.

Натрапив на волинського бійця, у прізвищі якого декілька разів зробили помилку. Через це він довго перебував у полоні, коли решту поступово визволяли. Потім перейшов на бік сепаратистів.

Знайшли бійців, які зникли безвісти після засади 5 вересня 2014 року в районі сіл Крута Гора та Раєвка.

"Надсилали листи у різні інстанції, ніхто не знав де вони. Тоді створили фейкову сторінку в Інтернеті. Почали переписуватися з бойовиками. Сепаратист надіслав відео розстрілу українських бійців, там були зниклі хлопці. Їм порозбивали голови. Знущання знімали на телефон. Ми знайшли місце їхнього поховання. Інформацію передали в організацію "Чорний тюльпан", яка займається пошуком і поверненням тіл бійців на батьківщину. Родичі отримали допомогу від держави, як постраждалі сім'ї бійця АТО".

Сепаратист надіслав відео розстрілу українських бійців, там були зниклі хлопці.

Коли інформації стало багато, чоловік заснував громадську організацію – "Мирний берег". Це дозволило створити команду однодумців, залучати благодійні кошти і користуватися допомогою інших організацій.

"Багато раз був готовий упасти і більше підніматися. Найдовше сплю 5 годин на добу. У середньому на сон залишається від двох до чотирьох годин. Не залишив цю справу завдяки підтримці дружини. Вона розуміє, чим і заради чого я займаюся. За короткий період дуже багато даних загубилося. Зараз на ця інформація може здаватися непотрібною. Але через роки вона дасть свої плоди".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#інформаційнабаза #допомогабійцям
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...