• Головна
  • На Волині стартували перші вибори до ОТГ
16:19, 9 вересня 2017 р.

На Волині стартували перші вибори до ОТГ

На Волині стартували перші вибори до ОТГ

На Волині стартував виборчий процес щодо проведення перших виборів у 19 громадах, - повідомляє Громадянська мережа ОПОРА у Волинській області.

9 вересня 2017 р. розпочинається виборчий процес щодо проведення перших виборів у 19 об’єднаних територіальних громадах на Волині.

Центральна Виборча Комісія прийняла відповідне рішення про призначення виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищни х, міських голів на 29 жовтня 2017 року. Про це ідеться у постанові ЦВК № 164 від 18 серпня 2017 р.

З огляду на це, представники Громадянської мережі ОПОРА розпочинають кампанію спостереження за першими виборами у Зарічанській, Іваничівській, Жидичинській, Цуманській, Боратинській, Любешівській, Рівненській, Головненській, Любомльській, Колківській, Велимченській, Копачівській, Дубечненській, Сереховичівській, Смідинській, Луківській, Турійській, Оваднівській та Городищенській об’єднаних територіальних громадах у Волинській області.

Громадське спостереження є невід’ємною частиною демократичних та прозорих виборів і не може бути повноцінно реалізоване ззовні. Тому важливою є роль спостерігача як суб’єкта виборчого процесу. Громадянська мережа ОПОРА ставить перед собою завдання не лише надати об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення перших виборів, а також запобігти вчиненню порушення виборчого законодавства.

Статус офіційного спостерігача дає ряд важелів. А саме: право присутності на засіданнях виборчої комісії та інших відкритих заходах, пов’язаних з виборчим процесом; право підпису на протоколах та отримання їх копії, що посилює контроль за достовірністю внесених даних; право на оскарження порушення виборчого законодавства до відповідних виборчих комісій або суду, що сприяє зупиненню протиправних дій та притягненню до відповідальності.

Під час виборчої кампанії у всіх ОТГ, де відбудуться вибори 29 жовтня 2017 р. будуть працювати довготермінові спостерігачі. За актуальними новинами перебігу виборчого процесу слідкуйте на сайті ОПОРИ.

Нагадаємо, що з моменту призначення перших виборів в ОТГ відповідно до постанови ЦВК № 164 від 18 серпня 2017 р., Центральна Виборча Комісія уже затвердила розмір грошової застави на перших виборах (Постанова № 168 від 31 серпня 2017 р.), затвердила календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення виборів (Постанова № 169 від 31 серпня 2017 р.), затвердила кількість територіальних, одномандатних виборчих округів, що утворюються сільськими, селищними, міськими виборчими комісіями для організації виборів (Постанова № 171 від 31 серпня 2017 р.), а також затвердила розподіл субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на підготовку і проведення виборів (Постанова № 172 від 31 серпня 2017 р.).

Відтак розмір застави для кандидатів у мери Любомля становить 1 577 грн.

Сума, яку доведеться заплатити кандидатам у депутати Любомльської місьради, така ж сама.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вибори
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...