• Головна
  • Що робити, коли вкрадено банківську картку за межами України?
17:27, 10 вересня 2017 р.

Що робити, коли вкрадено банківську картку за межами України?

У таку халепу може втрапити кожен, перебуваючи за кордоном.

Шанс повернути виведені з карти гроші від розміру вкраденої суми не залежить, - пише газета Сьогодні .

Що робити, коли вкрадено банківську картку за межами України?, фото-1

Як запевнила Олена Горлушко - керівник управління платіжних карт Піреус Банку:

"Власнику карт потрібно періодично перевіряти їх наявність, не давати для розрахунків / зняття в руки третіх осіб, не прибирати і не підвищувати ліміти на розрахунки і зняття грошей. Зазвичай банки самі встановлюють ліміт по карті 2-5 тис. грн, якраз керуючись тим, що якщо карта потрапить до шахраїв, то вони не зможуть вивести всі кошти. Не можна писати / приклеювати пін-код на карті, зберігати записаний пін-код разом з картою і навіть в тій же сумочці або мобільному. Рекомендується також підключити сервіс смс-інформування .

випадку пропажі карти потрібно негайно зв'язатися з банком, заблокувати її через мобільний / інтернет банкінг, а якщо такої можливості немає – по дзвінку на гарячу лінію банку (у багатьох фінустанов, до речі, є можливість зв'язатися через skype або viber), і повідомити про підозрілу транзакцію. В окремих випадках, якщо на сім-карту приходить смс-підтвердження з паролем, а копію вашої картки шахраї вже зробили, збереження грошей буде залежати від моторності справжнього господаря.

У деяких випадках вкрадені шахраями кошти можна повернути, від виведеної суми це не залежить. Однак якщо операція по вкраденій / втраченій карті проходила з введенням пін-коду (банкомат, пос-термінал), то це неможливо: банк не несе відповідальність за передачу карти і пін-коду третім особам, це стосується і втрати карти разом з пін-кодом . Якщо операція була в пос-терміналі без введення пін-коду, то можливість заперечування присутня, але шанс невеликий і залежить від швидкості звернення в банк та інших чинників. Якщо операція по вкраденій / втраченій карті проходила з введенням cvv2 коду (інтернет, операція без присутності карти з введенням cvv2 коду), то опротестувати можна: клієнт повинен був відразу повідомити банк про втрату / крадіжку картки і заблокувати її, а не після отримання смс про списання. В даному випадку теж вважається, що мала місце передача даних третім особам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#банки #картки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...