• Головна
  • "Чорнобильські" райони Волині можуть втратити свої пільги
13:52, 12 вересня 2017 р.

"Чорнобильські" райони Волині можуть втратити свої пільги

"Чорнобильські" райони Волині можуть втратити свої пільги

Голова облдержадміністрації закликав керівників та громади трьох районів – Камінь-Каширського, Любешівського та Маневицького – які мають статус «чорнобильських», думати про перспективу, коли пільги відмінять й доведеться жити за рахунок державної дотації, - повідомляє газета Волиньinfo.

За словами керівника виконавчої влади, вже зараз варто шукати додаткові джерела наповнення місцевих бюджетів, залучати інвестиції й розвивати бізнес.

Зокрема на проблемі відсутності аграрного бізнесу наголосило керівник Камінь-Каширської райдержадміністрації Валерій Дунайчук та райради Віктор Сус. Мовляв, нині, коли від дня катастрофи на атомній станції минуло 30 років, виникає запитання, наскільки забрудненою є територія, зокрема землі. Бо статус «чорнобильської» зони не додає Камінь-Каширському р-ну до інвестиційної привабливості.

“Період розпаду стронцію – 30 років, стільки вже минуло, але статус – актуальний, – підняв тему голова облдержадміністрації під час останньої оперативної наради. – Держава продовжує підтримувати ті, райони, які мають відповідний статус. Але ми підсвідомо розуміємо, що процес підходить до завершення: довічно то тривати не може. І ми повинні бути готовими до відміни цього статусу і до ефективного використання земель. Тому вже зараз потрібно думати про розвиток бізнесу”.

Володимир Гунчик погодився, що питання – неоднозначне, адже зачіпає інтереси людей, які отримують пільги. Зрозуміло, що зі зняттям статусу автоматично й зменшиться соціальне навантаження.

“З одного боку є підтримка людям, а з іншого – розвиток бізнесу і надходження до бюджетів, – наголосив керівник найвищої виконавчої гілки влади в області. – Потрібно вже думати, як збалансувати питання. Камінь-Каширський район, де найбільша кількість населення, живе за рахунок лісу, але не розвиненого агробізнесу. Потрібно питання піднімати. Сьогодні робимо це вперше. Але, вважаю, слід ретельно вивчити екологічну ситуацію”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пільги #дотації
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...