16:49, 12 вересня 2017 р.
Взимку у деяких мікрорайонах міста знову будуть проблеми з опаленням
Європейський банк реконструкції та розвитку виділяє кошти для того, щоб жителям Луцька було тепло взимку, проте головний підрядник проекту – ДКП « Луцьктепло» – через багаторічні борги має заблоковані рахунки.
Тому 3,25 мільйона євро, що були передбачені саме на встановлення індивідуальних теплових пунктів, так і залишаться незреалізованими, - повідомляє Волинська правда.
Багатообіцяючий проект зі Світовим банком реконструкції та розвитку для мешканців 33-го та 40-го мікрорайонів міста з покращення якості послуг опалення та гарячого водопостачання у багатоквартирних будинках, який Луцькрада багатоголосно анонсувала ще з 2014 році, на грані зриву. Тож, ймовірно, взимку у деяких будинках цих мікрорайонів теплопостачання далі буде нерівномірним.
Паралізація проекту модернізації системи теплопостачання у Луцьку, зокрема, встановлення ІТП у 200 луцьких багатоповерхівках, виникла через те, що усі рахунки ДКП «Луцьктепло» арештовані.
Реалізація проекту розпочалася у 2015 році. Усі передбачені ним заходи планували втілити у життя за три роки. Вдалося зробити проектно-кошторисну документацію на встановлення ІТП, проте роботи так і не розпочалися. Чому так, сьогодні, 12 вересня, дізнавались члени засідання постійної комісії міської ради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження.
«Ми вже приступили до фактичної реалізації проекту. У двох проектах Євробанк профінансував уже перші грантові кошти на придбання біопаливного котла в котельні на вулиці Боженка на 750 тисяч євро. Гроші є, тендерна документація готова, але через заблоковані рахунки ми не можемо нічого проплатити, – повідомила директор підприємства Валентина Малютіна , – і ніякого впливу на цю ситуацію ми не маємо, а єдиним стягувачем коштів (28 мільйонів гривень), через арешт наших рахунків, є фірма «Тепелен».
Малютіна додала, що підприємство подавало заявку на відстрочення боргу, але через так звані, фірми-прокладки борги «Луцьктепла» переходять від однієї організації до іншої. «Зараз відкрита кримінальна справа щодо підстав набуття прав стягнення нашого боргу цією фірмою. Крім того, ми звертаємося в суд, щоб розблокувати хоча б ті рахунки, що пов’язані з міжнародними проектами», – пояснює директор «Луцьктепла».
Наразі ж Верховна Рада розглядає новий законопроект, відповідно до якого держава має захистити ті рахунки, через які йдуть міжнародні кредитні кошти .
«Інтереси мешканців – на останньому місці, бо велика політика виходить на передній план , – резюмує цю ситуацію голова комісії Андрій Козюра . – Тому пропоную розробити заяву від Луцької міської ради до центральних органів влади з проханням взяти на особистий контроль вирішення питання. А ще напрацювати звернення до народних обранців з проханням прийняти вказаний законопроект».
Члени депутатської комісії підтримали такі пропозиції.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...