17:10, 17 вересня 2017 р.
На Волині відсвяткували День лісівника
Сьогодні, 17 вересня, в українських лісівників професійне свято. Традиційно напередодні – 15 вересня – на Волині відбулися урочистості. Відбулися яскраво, насичено, у теплій та зворушливій атмосфері.
Про це повідомляє Волинь info з посиланням на прес-службу Волинського ОУЛМГ.
Високим був представницький рівень. У залі – заступник голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар, перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Степанцов, заступник голови обласної ради Роман Карпюк, секретар Луцької міської ради Григорій Пустовіт та інші високопосадовці.
Не оминули увагою дійство найвищі представники духовенства Волині: прийшли привітати лісівників митрополит Луцький і Волинський УПЦ КП Михаїл, єпископ Волинський і Луцький УПЦ Нафанаїл.
Серед гостей були також колишні керівники лісової галузі Волині Анатолій Голік та Богдан Колісник.
На свято прибули ветерани та нинішні працівники лісової галузі усіх районів області. Тож у залі Палацу культури міста Луцька – повний аншлаг.
Доповідав про роботу за цей рік начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кватирко.
Олександр Михайлович прозвітував про фінансового-господарську діяльність волинських лісівників, роботу з громадськістю та окреслив проблеми, які сьогодні найбільше болять.
«Умови, у яких перебуває Україна та всі галузі економіки, разом із лісовим господарством, починаючи із 2014 року, це намагання закріпити сіянці та саджанці реформ. Однозначно, лісівники першими опинились у новій реальності. Першими, адже усвідомлення того, що деревина іде на укріплення лінії оброни на Сході, а одноденний заробіток, перерахований працівниками стає джерелом існування для сімей наших колег у східних областях… одразу заставляють інакше дивитись і на свою роботу, і на управління серед інших обласних управлінь», – наголосив Кватирко.
«Звертаюсь до своїх колег! Шановні лісівники! Вплив нашої роботи на життя краю значно ширший, ніж розділи, окреслені у доповіді. Ми відповідальні за те, що буде зображено на карті Волинської області через найближчі 5 років. Дуже хочеться, щоб чорно-сірі нитки сьогоднішніх лісових доріг не окреслювали лисі шматки землі, а ледь проглядались через розкішні крони дерев.
Вітаю високоповажних гостей, колег та друзів із Днем працівника лісу!
Гарного вам свята! Та багато приємних хвилин!» – завершив доповідь головний лісівник Волині.
«Лісівники Волині та інших лісистих регіонів держави фактично врятували сьогодні нашу галузь, яка лишилася сам на сам. Без фінансової підтримки держави. Передавши свій одноденний заробіток тим областям, які не можуть похвалитися такими гарними лісами, ви фактично дали можливість їм нині функціонувати. І за це велика вдячність вам усім.
Півтори тисячі загорянь за три місяці маємо на Півдні і Сході країни. Дякувати Богу, ми фактично не допустили верхових пожеж. А це означає, що лісова охорона вчасно виїжджала на місце і проводила необхідні заходи. У тому, що в них була така можливість, теж ваша заслуга.
Над чим нині працюємо. У Стратегії розвитку лісової галузі ми передбачили, що ведення лісового господарства на Півдні та Сході має фінансуватися з Державного бюджету, а також передбачили створення окремого фонду для всієї галузі. І ми будемо на цьому наполягати.
Багато інших питань є у Стратегії. Хто цікавиться, побачить це. Але цим документом ми хочемо показати: лісова галузь є, вона повноцінно живе.
Мене важко звинуватити в упередженому ставленні до лісової галузі. Бо я прийшов порівняно недавно і бачив її розвиток під різними кутами. Тож можу сказати: негативні дописи та домисли про лісівників, що часто можна побачити, роблять люди, які просто не знають про те, якою непростою є праця лісівника, скільки на нього сьогодні покладено обов’язків. І ті дописувачі несуть відповідальність лише за те, що пишуть в Інтернеті. А на наших з вами плечах лежить відповідальність за долю лісу.
Тож нам, на жаль, нема коли з ними сперечатися. Бо 90% свого часу лісівники проводять над виконанням обов’язків зі збереження найважливішого державного ресурсу.
Я знаю, що лісівники Волині, які України загалом, виконують ці обов’язки сьогодні достойно. З честю та гідністю.
Я щиро вас вітаю зі святом! Звертаюся до всіх: не вірте, що лісівники – злодії і нероби. Це високопрофесійні, грамотні, поважні та порядні люди. Я вдячний долі, що вона привела мене у лісову галузь, і тепер свої знання, вміння та досвід зможу долучити до того, щоб вона розвивалася», – звернувся зі сцени Володимир Бондар і вручив волинським лісівникам відзнаки державного рівня.
«Волинь – край лісів. На Волині саме ліси займають 30% площі області. І, звичайно, що ваша праця та внесок у розвиток і захист лісів є неоціненною. Ми не можемо собі уявити Волинь без лісових насаджень. Звичайно, що всі ми, коли їдемо областю, не можемо не відмітити такі прекрасні рекреаційні зони, які створені вашими руками. Думаю, всі відчули цей затишок і комфорт, можливість перепочити в дорозі. За це вам усі дякуємо. Також слід відзначити і про загрозу пожеж, адже найбільше сил вкладається саме вами для їх попередження. Завдяки заходам, які вживаються вами, у нас дійсно пожеж в лісах у цьому році не було. І це дуже позитивна статистика. І, звичайно, без вашої порядності, без вашого професіоналізму та без дисципліни цього неможливо було б зробити, тому великий вам уклін та подяка. Здоров’я вам, здобутків та наснаги. Думаю, ваш внесок будуть оцінювати не тільки наші діти, а й внуки та правнуки. Зі святом!» – вітаючи, сказав перший заступник голови облдержадміністрації.
Слова вдячності від громади Волині та вітання зі святом від голови обласної ради Ігоря Палиці передав лісівникам заступник голови Волинської облради Роман Карпюк.
«Ми бачимо вашу щоденну роботу. Знаємо проблеми. Будемо робити все, щоб спільно побороти те екологічне лихо, яке загрожує лісам області. Бо ліс важливий для кожного, хто тут живе.
Депутати обласної ради на останній сесії проголосували за звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо необхідності вирішення проблеми всихання лісу на законодавчому рівні, – розповів Роман Карпюк. – Будемо тримати це на контролі. За потреби робити подальші необхідні кроки.
А сьогодні вітаю зі святом. Вірю, що такому потужному лісівничому колективу все під силу. Успіхів вам!»
«За лісом ми завжди бачимо працю трудівників галузі, вашу турботу за зеленими насадженнями. Вдячні за те, що даруєте нам це природне диво, яке ви щодня оберігаєте, лікуєте, примножуєте. Ліси є візитівкою Волині саме завдяки вашій праці. Це наша виробнича галузь, яка приносить користь громаді», – наголосив Григорій Пустовіт і вручив лісівникам нагороди.
Особливим і символічним було звернення до нинішніх лісівників ветерана галузі Георгія Бондарського.
Георгій Антонович майже 50 років свого життя віддав лісу. Має неоціненний досвід, так як доводилося свого часу працювати на різних посадах.
«Я радий і гордий за вас, що ми, ветерани галузі, лісівники 50-90-х років минулого століття, передали свою справу вам – високоерудованим, відповідальним і працьовитим людям. Я, як і інші ветерани галузі, спостерігаю за вашими успіхами і труднощами, не залишається осторонь і громадськість області. Про це свідчать статті в обласних і всеукраїнських газетах. Важливість вашої роботи підтверджує присутність тут керівництва області, Держлісагентства.
Я не буду вас вчити, як працювати. Народна мудрість говорить, що діти повинні бути розумніші за батьків. Ми на це і надіємось. Скажу тільки одне, який показник брати для своєї діяльності, який компас. Це коли до вас їдуть за досвідом лісівники не тільки з областей України, але й з-за кордону, коли наші підприємства відзначаються нагородами – справи йдуть добре, коли ні – шукайте причини, знаходьте шляхи покращення роботи», – порадив Георгій Антонович і ще раз привітав усіх зі святом.
Церемонія нагородження кращих із кращих, численні музичні вітання, квіти, побажання, дорослі та дитячі щирі посмішки, зворушлива атмосфера радості та гордості за себе і колег, тихий біль втрат, від якого рятує хіба споглядання і усвідомлення щастя, що поруч майбутнє достойне покоління – все ці змішані докупи емоції створювали дійсно святкову атмосферу, яка залишиться в серці кожного гарним спогадом надовго.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Від музейних колекцій до архітектурних памʼяток: як ЄС допомагає рятувати культурну спадщину України
Партнерський матеріал
09:00
23:37
Вчора
15:27
4 листопада
23:31
1 листопада
live comments feed...