• Головна
  • Українці скуповують нерухомість в Польщі
18:53, 18 вересня 2017 р.

Українці скуповують нерухомість в Польщі

Українці скуповують нерухомість в Польщі

Міністерство внутрішніх справ Польщі в 2016 році видало 356 дозволів на придбання іноземцями земельних ділянок або житлових будинків.

Найбільше дозволів отримали громадяни України, які в основному купували нерухомість в Нижній Сілезії та Мазовєцькому воєводстві, – інформує Польське радіо.

Минулого тижня Сейм Польщі затвердив звіт Міністра внутрішніх справ та адміністрації про виконання Закону від 24 березня 1920 року про придбання нерухомості іноземцями без голосування. Раніше всі політичні партії схвалили цей документ. Парламентський комітет з питань адміністрації та внутрішніх справ також позитивно оцінив доповідь.

Так, згідно з документом, у 2016 році Міністерство внутрішніх справ та адміністрації отримало в цілому 486 запитів на отримання дозволу на придбання іноземцями приватних будинків, земельних ділянок та акцій компаній в Польщі.

Повідомляється, що відомство видало в цілому 781 адміністративне рішення(частина з яких – за попередній рік),зокрема 356 позитивних рішень, з яких 252 пов'язані з придбанням земельних ділянок, 96 – на покупку житлових і комерційних приміщень і 8 – на придбання акцій в компаніях. Лише в 35 випадках іноземці отримали відмову.

Як запевняє " Монітор Інфо ", нерухомість у Польщі все частіше купують українці, німці та італійці. Наздоганяють їх японці та мексиканці.

Польща стає все більш привабливою для громадян України. За повідомленнями «OTTO Work Force», у Польщі працюють більше 1,25 млн українців, плюс студенти та туристи. «Мігранти мають величезний вплив на польський ринок нерухомості, – відзначає Агата Страдомська з польського відділення глобальної рієлторської мережі «RE/MAX». – Кількість клієнтів з України зростає з місяця в місяць. Найчастіше вони орендують квартири, часто далеко від центру».

Мігранти не тільки орендують, але й купують. «Майже 22 % квартир, куплених іноземцями в Польщі минулого року, придбали громадяни України. Найчастіше вони шукають квартири нижчого стандарту, до яких можна швидко в’їхати, – каже Страдомська. – Для клієнтів із закордону важливий проїзд на роботу або до навчального закладу».

«Статистика та прогнози вказують на те, що українці долучаються до розвитку польської економіки, а ринок нерухомості є одним із найбільших вигодонабувачів цієї тенденції», – підкреслює експертка «RE/MAX Polska».

За даними Міністерства внутрішніх справ і адміністрації, у 2016 р. українці купили в Польщі більше 60,8 тис. м кв. нерухомості. Припускаючи, що квартири мали площу в середньому 50 м кв., громадяни цієї країни стали власниками близько 1,2 тис. польських квартир.

Протягом цього часу німці купили у Польщі 40,2 тис. м кв. квартир (приблизно 804 приміщень середньою площею 50 м кв.), а італійці – 10,4 тис. м кв. (тобто 208 у середньому 50-метрових квартир).

На іноземців на польському ринку звертає увагу також Ярослав Скочень, експерт «Emmerson Realty». «Частина із них планує лишитися у Польщі. Тут лідирують громадяни України. Все більше нерухомості купують у Польщі також в’єтнамці, росіяни, італійці. Найчастіше вони обирають околиці великих міст: Варшави, Вроцлава, Кракова, Гданська. Йдеться про місця, де найпростіше знайти роботу або відкрити власний бізнес», – пояснив він.

Скочень додав, що до Польщі починають переїжджати з Італії польсько-італійські подружжя. «Причиною є поглиблення кризи», – говорить експерт «Emmerson Realty». (…)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#нерухомість
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...