• Головна
  • Луцький школяр презентував свій безпілотник у Бразилії
15:19, 26 вересня 2017 р.

Луцький школяр презентував свій безпілотник у Бразилії

Луцький школяр презентував свій безпілотник у Бразилії, фото-1

У Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки відкрилася виставка учнівських творів-винаходів "Майбутнє України", - повідомляє Волинська регіональна дирекція НСТУ.

Автори цих робіт — учасники обласного етапу однойменної всеукраїнської виставки.

Одинадцятикласник Микола Свереда завдяки успіхам на заняттях у секції електроніки та приладобудування обласної МАН цього року побував у Бразилії. Лучанин презентував там свій проект – використання безпілотного літального апарата для пошуку теплових втрат, - повідомляє Район.Луцьк.

Луцький школяр презентував свій безпілотник у Бразилії, фото-2

Як розповідає юний науковець, задум зробити щось на основі дрону зародився дуже давно. Але точно сформував ідею, коли на очі потрапили постанови про обов’язкову наявність у кожної будівлі енергетичного паспорта.

– Я зацікавився процесом обстеження теплової ефективності і дізнався, що для високих будівель це робити надзвичайно складно. А за допомогою дрону можна набагато полегшити цей процес, зробити його дешевшим і швидшим, – каже Микола. – Коли ще було холодно, я тестував винахід. Наприклад, досліджував один із гуртожитків і визначив, що там дійсно великі тепловтрати. Такий будинок не ефективний, бо скільки б ви не опалювали, звідти дуже швидко виходить тепло.

Луцький школяр презентував свій безпілотник у Бразилії, фото-3

Окрім проекту Миколи, українська делегація учнів представила низку цікавих розробок. Це і оптимальний дозатор порошку для пральної машини, який визначає рівень забрудненості води; проект покращеного і полегшеного бронежилету; пробник для визначення якості бензину безпосередньо на АЗС; проект добавки до води, яка б допомагала пожежникам ефективніше боротися із вогнем.

– В Україні наукові проекти на порядок сильніші, – переконаний учень. – Навіть на нашій виставці конкуренція була набагато вища. Винаходи, які були представлені іншими учасниками в Бразилії, я можу зробити за тиждень, навіть не запитуючи про те, як воно працює.

Микола розповідає, що виставка дала йому можливість не тільки підвищити рівень англійської, а і відкрити для себе багато нових перспективних напрямків. Як, наприклад, створення винаходів на 3D-принтері.

Луцький школяр презентував свій безпілотник у Бразилії, фото-4

– Я вигадую ідеї, просто дивлячись відео і прогулюючись по магазинах, базару, – посміхається школяр. – Мені потрібно побачити щось цікаве, і тоді ідея сама вистрілює в голову. От коли їхав у маршрутці на інтерв’ю, то думав над автоматизованою системою, яка допомогла б інвалідам краще заїжджати у громадський транспорт.

Майже весь свій вільний час винахідник із Луцька витрачає на реалізацію власних ідей. Тому на питання про бажану реформу в освіті, яка б стимулювала юні таланти, відповідає просто:

– Потрібно зменшити кількість непотрібних уроків у школі, щоб діти могли у вільний час більше займатися своїми практичними проектами. У мене часто були погані оцінки в школі, бо фізично я не встигав. Добре, що батьки не сварилися через це і дозволяли мені працювати над тим, що мені подобається.

Луцький школяр презентував свій безпілотник у Бразилії, фото-5

Микола — один із учасників обласної виставки учнівських творів-винаходів “Майбутнє України”. Її переможці змагатимуться на всеукраїнському рівні.

Торік усі учасники всеукраїнської виставки “Майбутнє України” повернулися додому із нагородами.

"П’ять учнів брали участь у фінальному етапі всеукраїнської виставки, – розповідає головний спеціаліст управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Лариса Роговська. – Вони пройшли багато етапів відбору, відповідали на запитання журі. У результаті привезли три перші місця, одне друге і одне третє".

На відкриті виставки директор обласної Малої академії наук Галина Толстіхіна побажала юним винахідникам наполегливості й сміливості у презентації власних творінь.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#винахід #СНУ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...