Україна поступово стає конкурентоспроможною

Україна поступово стає конкурентоспроможною

У 2017-му році Україна піднялась в глобальному рейтингу конкурентоспроможності на 4 позиції.

Зростання не дуже велике, однак воно показове, адже відбулось передусім за рахунок якості інституцій, покращення внутрішнього фінансового ринку, удосконалення бізнес процесів, та підвищення ефективності товарних ринків, – інформує Ціна держави.

Ситуація була б кращою, якби не регулювання зарплат (подвоєння мінімалки), що суттєво знизило наші позиції за показником ефективності ринку робочої сили.

Респонденти відзначили значне покращення ситуації із прозорістю ухвалення державних рішень, помітне поліпшення корпоративного управління, зменшення впливу криміналу на їх бізнес, а також підвищення ефективності державних витрат. Проте також говорили про посилення фаворитизму та обтяжливість державного регулювання. Також відзначили падіння довіри до політичних діячів.

До того ж респонденти говорять, що їм стало легше отримувати фінансування. Напевно, це відчуття полегшення після кількох років затяжної банківської кризи.

Відзначають і прогрес щодо готовності власників делегувати управління організацією найманим керівникам, посилення конкуренції і навіть певне пожвавлення в роботі Антимонопольного комітету України. Зауважують, що стало суттєво легше почати бізнес.

Показник розраховується на основі опитування керівників підприємств. В Україні в опитуванні брали участь 110 респондентів.

Україна поступово стає конкурентоспроможною, фото-1
конкуренція
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі