• Головна
  • Як розвивається медгалузь в Луцьку
16:32, 28 вересня 2017 р.

Як розвивається медгалузь в Луцьку

Як розвивається медгалузь в Луцьку

Уже п’яту спільну зустріч проводять медики з різних регіонів і цього разу в Луцьку.

Лікарі висловили власне бачення медичної реформи, нагальні проблеми, які потребують негайного вирішення в медичній галузі, - повідомляють Волинські новини.

Ділячись досвідом, лікарі розповіли про запровадження соціальних карток для громадян. Також йшлося про те, наскільки важлива підтримка місцевої влади, адже на державному рівні фінансування недостатнє.

Засідання робочої групи з підвищення ефективності діяльності органів місцевого самоврядування в сфері охорони здоров'я в рамках спільного проекту Асоціація міст України та Норвезької асоціації місцевих і регіональних влад відбулося у конференц-залі готелю «Україна» 28 вересня.

Виконувач повноважень Луцького міського голови Григорій Пустовітпривітав присутніх та подякував, що місцем зустрічі обрали саме Луцьк.

«Нам приємно, що ви приїхали в Луцьк, адже нам є що показати, є здобутки, які місто Луцьк має. Тому ми готові ділитися досвідом та запозичувати ваші кращі напрацювання. Це велика справа, що Асоціація міст України допомагає спільно розбудовувати населені пункти України та сприяє вирішенню нагальних проблем в різних сферах нашого життя», - сказав Григорій Пустовіт.

Учасники круглого столу подякували за гарне місто, адже чистий та заквітчаний Луцьк їх приємно вразив.

Далі координатор проекту Наталія Бескупська розповіла, що, провівши соціологічне опитування, вдалося отримати цікавий результат. Зокрема дізналися про те, що молоді люди готові витрачати власний бюджет на підтримку медицини.

«Соціологічні дослідження відбувалися в різних регіонах України. Ми питали, чи люди готові платити більше за якісніші медичні послуги. Як виявилося, що більшість - готова. Зокрема респонденти готові долучатися до фінансування закупівлі необхідних ліків та розбудови інфраструктури медзакладів», - повідомила Наталія Бескупська.

Приклад такої співпраці та фінансової підтримки навів головний лікар Вознесенської районної лікарні Володимир Красьоха (Миколаївська область).

«Ми показуємо, як повинна працювати медицина, не розділюючись на первинку та вторинку. Відтак, у нас пологовий будинок був у старому приміщенні. Ми збирали кошти в громади й спільними зусиллями змогли перенести в іншу будівлю, де зробили нові палати з новими меблями та обладнанням. Відтак завдяки підтримки громади, грантових проектів та фінансування з міського і районного бюджетів відремонтували, утеплили будівлю лікарні. Серед новацій - запровадили соціальну пластикову картку мешканця, яку самостійно виготовляємо. До неї можна підв’язати чимало речей, зокрема вже підв’язали пільгове перевезення в громадському транспорті. Тобто пацієнт заходить до сімейного лікаря й пікає карткою, далі йде на обстеження – пікає і так далі. Відповідно, ми бачимо реальний стан справ», - пояснює головний лікар.

Як розвивається медгалузь в Луцьку, фото-1

Ділячись досвідом, начальник управління охорони здоров'я Микола Якимчук зауважив, що в Луцьку є програми для соціальних верств населення.

«Останнім часом ми відчуваємо значну підтримку від міської ради, депутатського корпусу, а це відображається на покращенні якості надання послуг. Маємо програму підтримки учасників АТО та їхніх сімей, а це і лікування, психологічна реабілітація. Також є програма щодо адресної допомоги тим людям, які не можуть самостійно закупити ліки, які необхідні для гідного життя. Зокрема фінансова підтримка є для людей із цукровим діабетом. Загалом з міської казни нам виділили цього року близько 7 мільйонів гривень на закупівлю медобладнання та 6 мільйонів на медикаменти», - розповів головний медик Луцька.

Та додав, що в обласному центрі Волині є 4 амбулаторії сімейного типу, й цю мережу планують розбудовувати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медпослуги
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...