«Стовп, на якому має триматися наше майбутнє», - Ігор Лапін про освітню реформу

«Стовп, на якому має триматися наше майбутнє», - Ігор Лапін про освітню реформу

Президент України підписав Закон «Про освіту», прийнятий Верховною Радою України 5 вересня 2017 року. Проте з чотирьох реформ, які парламент розглядає восени, лише освітня викликала різку критику низки країн.

«Закон робить суттєвий крок в бік українізації школи та освіти загалом. Чому це важливо? В першу чергу діти, які не знають української мови не можуть належним чином здати ЗНО. Тому шансів вступити у виш в них менше. Також в цьому закладений момент національного виховання — поки ми будемо кожному наступному поколінню пропонувати вибір між Європою і Росією, між мовами меншин — шансів мати національну ідею і державу в нас небагато. Ще 10 чи 15 років тому теза про «Схід і Захід разом» була мало кому зрозуміла. А культивування таких речей дає болісні для кожного з нас результати через роки», - відзначає народний депутат Ігор Лапін.

Також він звертає увагу, що освітня реформа — це «стовп, на якому має триматися наше майбутнє». Вона спрямована на підвищення якості освіти. За останні 10 років ми побачили, що є багато людей з дипломами, але вони зовсім не конкурентні в професійному середовищі. І вибір спеціальності під час вступу, або подання документів на декілька факультетів теж не гарантує, що людина стане фахівцем. І це проблема не кожної окремої дитини, це проблема системи. Тому можливість визначитись з фахом в старших класах школи дозволить дітям стати фахівцями в певній галузі, а не просто отримати диплом.

І ці зміни почнуться вже з 1 вересня 2018 року, коли буде запроваджене 12-річне навчання: з 6 років початкова освіта (4 роки), базова середня (5 років), базова профільна освіта (3 роки). Далі 3, а не 4 роки навчання для здобуття рівня бакалавра. І 2 роки на отримання ступеня магістра. Тобто навіть маючи профільну базову освіту, або диплом бакалавра – людина зможе працювати. Ми втратили на сьогодні фахівців і зараз надважливе завдання – повернути якість освіти.

«Освіченість педагогів – теж важливий момент. Тому вони будуть проходити підвищення кваліфікації, але не формально як зараз, а з отриманням сертифікату про свої знання. Підкреслю, що надважливим завданням освітньої реформи є забезпечити якість освіти. Адже коли знань немає викладач чи педагог, то великі сумніви, що він зможе навчити дітей», - відзначає нардеп.

І про зарплату. Вчитель це завжди була поважна професія, а їх робота має гідно оплачуватись. В законі заклали підвищення «до трьох мінімальних зарплат», а це 9600 грн. Ця ж зміна має бути відображена в державному бюджеті на 2018 рік.

Єдине на кого не може вплинути освітня реформа так це на місцевих чиновників, які в будівництві школи вбачають політику. Мова йде про 27 школу в 55 мікрорайоні Луцька. Але, думаю, і це питання ми вирішимо, і завершимо ремонтно-будівельні роботи. В Луцьку запрацює нова школа, а в Україні загалом повернеться «мода на знання», - резюмував Ігор Лапін.

Освітняреформа ІгорЛапін
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі