• Головна
  • Польща стягуватиме податки за сезонних працівників
11:30, 1 жовтня 2017 р.

Польща стягуватиме податки за сезонних працівників

Польща стягуватиме податки за сезонних працівників

У Польщі хочуть оподаткувати зарплату сезонних працівників. Законопроект підготують ще цього року.

Постійна ставка податку (300 злотих) стягуватиметься за місяць за працевлаштування сезонного працівника. Такий запис буде в законі, проект якого підготує польський уряд до кінця року. Про це розповів голова Постійної комісії Ради міністрів Генрик Ковальчик, який координує роботу над законопроектом, – повідомляє "Монітор Інфо".

"Я координую підготовку законопроекту, що стосується оподаткування сезонних працівників. Справа стосується сотень тисяч людей. Закон покликаний надати фермерам можливість працевлаштовувати сезонних працівників, сплачуючи невеликий податок – 300 злотих на місяць", – пояснив Ковальчик.

Він додав, "це проста система, завдяки якій ми захистимо також роботодавців, наприклад, на випадок виробничої травми працівника".

На запитання про те, чи нові норми діятимуть вже з наступного літнього сезону, Ковальчик дав ствердну відповідь.

"Ми займемося проектом у жовтні. Є згода усіх сторін – Міністерства розвитку, Міністерства фінансів, Міністерства родини, праці та соціальної політики, Міністерства сільського господарства та розвитку села. Я би хотів, щоб уряд ухвалив цей проект до кінця року".

Він підкреслив: "При нагоді ми вирішимо проблему обліку працівників із закордону, тому що це важливо, зокрема для державної безпеки".

На запитання, чи уряд має статистику, що відображає масштаб явища, Ковальчик відповів, що є статистика щодо кількості згод на в'їзд – їх більше мільйона. Але скільки людей в'їхало, скільки працює, не відомо.

Що стосується залучення до Польщі працівників із України, то міністр Ковальчик зауважив, що, якщо є пустка на ринку праці і її заповнюють працівники ззовні, це непогано.

"Сьогодні в будівництві є величезна криза робочих рук. Я зустрічаюся із представниками багатьох фірм, вони це підтверджують. Будівництво дуже активізувалося. Інвестори самі змушені шукати будівельні фірми, які би хотіли взяти участь у тендері", – переконував Ковальчик.

На зауваження про те, що, з іншого боку, поляки досі виїжджають на роботу на захід, він зазначив: "Ми за те, щоби платня у Польщі постійно зростала, і ми впливатимемо на це – як через мінімальну платню, так і через ринок. Але доки ми не наздоженемо Захід, завжди хтось виїжджатиме за кращою платнею. Зріст платні в нашій країні настане не одразу, а поступово. Платня в нас росте швидше ніж на Заході, але потрібен час, щоб його наздогнати".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#податки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...