• Головна
  • Кого "покличуть" до армії під час осіннього призову
15:16, 3 жовтня 2017 р.

Кого "покличуть" до армії під час осіннього призову

З 1 жовтня розпочалася осіння призовна кампанія на строкову військову службу у ЗСУ, Нацгвардії та Держспецслужбі транспорту

На сьогодні Україна не взмозі відмовитись від проведення призову, адже це один із основних способів комплектації війська. Черговий призов на службу в українській армії припадає на жовтень-листопад 2017 року. На призовників чекають Збройні сили, Національна гвардія та Державна спеціальна служба транспорту. Ці структури за два місяці планують призвати в "свої лави" 10 460 осіб: до Збройних сил – 6360, НГУ – 3500, а ДССТ – 600 осіб.

Згідно з даними, оприлюдненими на Урядовому порталі, Волинська область має за жовтень-листопад 2017 р. виконати план за кількістю призовників, який становить 245 чоловік.

Під призов підлягають чоловіки, громадяни України, яким вже виповнилося 20 років та тих, кому ще немає 27. Вони мають бути придатними до військової служби за станом здоров'я і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Відстрочка надається лише за рішенням районної (міської) призовної комісії за сімейними обставинами, станом здоров'я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності ( ст. 17 ЗУ "Про військовий обов’язок та військову службу").

Звільняються від призову громадяни України (ст. 18 ЗУ "Про військовий обов’язок та військову службу"):

- непридатні за станом здоров'я;

- чоловіки, яким виповнилося 27 років;

- резервісти, які відбули два контракти;

- батько або мати, рідний (повнорідний, неповнорідний) брат або сестра яких загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов'язаних.

Є категорія осіб, які мають право на звільнення від призову, але можуть ним не скористатись. Це особи, які до отримання громадянства України пройшли військову службу в інших державах. Або ті, які були засуджені за скоєння злочину до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі зі звільненням від відбування покарання. Або після закінчення вищих навчальних закладів особі присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу.

Для різних категорій призовників – різний строк проходження служби. Солдати, матроси, сержанти і старшини, які проходять строкову військову службу в Збройних силах України та інших військових формуваннях, мають відслужити до 18 місяців. А особи, які на час призову на строкову військову службу мають ступінь вищої освіти (спеціаліст або магістр), зобов’язуються до 12 місяців служби.

Призовна кампанія цієї осені для України обійдеться в 34,4 млн грн: ЗСУ – 20,9 млн грн, НГУ – 11,5 млн грн, Держспецтрансслужбі – 1,98 млн грн. На одного призовника розраховано 3293 грн 13 коп. З них 3200 грн – це одноразова допомога, а 93 грн 13 коп. — "для підготовки та проведення призову на строкову військову службу". Окремо від цього Міністерство оборони зобов`язане цих людей привезти з пунктів збору до місця служби, нагодувати під час перебування в пунктах і в дорозі.

Варто зазначити, що призовників не будуть залучати до служби в зоні проведення АТО. А ті, хто проявлять бажання відправитись на передову, матимуть можливість підписати контракт, продовживши свою службу як контрактник.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#строковаслужба #осіннійпризов #призовники #українськаармія #призов2017
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...