20:53, 7 жовтня 2017 р.
Як зменшити енергоспоживання у бюджетних закладах до 20% без капіталовкладень
Голова Агентства держенергоефективності Сергій Савчук під час семінару у Луцьку наголосив, що у бюджетних закладах можна зменшити енергоспоживання у бюджетних закладах до 20% і без капіталовкладень.
Про це повідомили на сторінці Агентства держенергоефективності у Фейсбуці.
"Витрати енергоресурсів на опалення бюджетних установ в Україні у 2-3 рази вищі, ніж у країнах ЄС на ці ж потреби. Через неекономне енергоспоживання бюджет України щороку втрачає чималі кошти, які можна було б залучити на інші важливі проекти для підвищення енергоефективності та соціально-економічного добробуту. В першу чергу в установах бюджетної сфери необхідно провести енергомоніторинг. Наприклад, в Києві вдалося заощадити більш як 1 млрд грн за 3 роки дії енергомоніторингу", – зауважив Савчук.
На Волині у 2016 році в області прийнято положення про енергоменеджмент та запроваджено енергомоніторинг на таких обласних об'єктах комунальної власності: школи-інтернати, будинки культури, музеї, театр, інститут післядипломної освіти тощо.
У Луцьк у 2011 році прийнято концепцію впровадження системи енергоменеджменту. На сьогодні здійснюється енергомоніторинг майже всіх бюджетних установ міста. За оцінкою експертів, загальна економія бюджетних коштів з початку реалізації енергомоніторингу склала понад 10 млн грн. Це становить в середньому 15% економії витрат на теплоносії.
Також енергомоніторинг ведеться у 81 бюджетній установі Нововолинська.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:08
10 січня
09:43
8 січня
live comments feed...