• Головна
  • Що зарахують до страхового стажу
17:30, 9 жовтня 2017 р.

Що зарахують до страхового стажу

Що зарахують до страхового стажу

До страхового стажу, що дає право на пенсію, будуть зараховуватися періоди ведення бізнесу, проходження військової служби, перебування в декреті, навчання у вузах.

Про це повідомляє "Судебно-юридическая газета" з посиланням на "Укрінформ".

Що зарахують до страхового стажу, фото-1

Відповідні поправки в законопроект №6614 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", запропоновані народним депутатом Людмилою Денисовою, підтримали парламентарії.

Так, до страхового стажу будуть зараховуватися періоди ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування: з 1 січня 1998 року по 10 червня 2000-го включно – підтверджується довідкою про реєстрацію як суб'єкта підприємницької діяльності; з липня 2000 року по 31 грудня 2017-го – за умови сплати страхових внесків, незалежно від сплаченого розміру.

Крім того, в стаж зарахують проходження військової служби до 31 грудня 2017-го включно, знаходження у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами в період з 1 січня 2004 року по 30 червня 2013 року включно.

Передбачається також зарахування в стаж відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку з 1 січня 2004 року до моменту введення сплати страхових внесків жінками, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

За рішенням Ради, до страхового стажу також зарахується навчання в вузах на денній формі на держзамовленні, а також навчання в аспірантурі, докторантурі з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2017-го включно.

Довідка. Трудовий і страховий стаж. Часто ці поняття плутають. Здебільшого українці не знають, який стаж потрібний, щоб претендувати на довічне утримання від держави.

Зараз для нарахування пенсії важливий лише страховий стаж. Іншими словами, це той період, за який або ви, або хтось замість вас сплачував страхові внески до Пенсійного фонду України. Сплатили – є стаж, не сплатили – стажу немає.

Жінкам потрібно 30 років страхового стажу, чоловікам - 35 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#страховийстаж #пенсія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...