• Головна
  • Український фріланс: попит перевищує пропозицію
21:09, 10 жовтня 2017 р.

Український фріланс: попит перевищує пропозицію

Український фріланс: попит перевищує пропозицію

Попит на віддалену роботу в Україні зростає, адже все більше фахівців хочуть отримати можливість працювати так, як їм зручно, а не «за регламентом».

Фахівці «HeadHunter Україна» проаналізували базу вакансій та резюме й дізналися, чи є пропозиції для співпраці в форматі віддаленої роботи для шукачів, - пише AIN.UA.

Дистанційна робота, як і будь-яка інша форма зайнятості, має свої плюси і мінуси. З одного боку, є, наприклад, можливість економити на оренді офісу, проте ускладнюється процес побудови та контролю виконання робочих завдань.

У світових ЗМІ з'являються кейси, коли великі компанії закривають офіси, переводячи співробітників на дистанційну роботу. Тим часом є й такі, хто повертає своїх співробітників в офіси: наприклад, IBM через п'ять років співпраці з працівниками у віддаленому форматі зафіксувала зменшення прибутку і вирішила відновити контроль за робочим процесом.

Яка ситуація в Україні? Унаслідок аналізу бази вакансій й резюме визначено,що попит на вакансії з можливістю віддаленої роботи значно перевищує пропозицію. Так, на 7-8 резюме з бажанням працювати віддалено припадає лише одна пропозиція.

Найбільша кількість вакансій з можливістю працювати віддалено розміщено в сфері IT і телекомунікацій. Однак охочих працювати поза офісом у цій сфері також чимало. У результаті рівень конкуренції на подібні вакансії становить понад 4 людей на місце.

У сфері маркетингу вакансії і резюме з можливістю працювати "на дому" здебільшого стосувалися таких напрямків діяльності, як інтернет-маркетинг і маркетингові комунікації. Тут конкуренція на вакансію з можливістю працювати дистанційно склала близько 3 чоловік.

У сфері продажів роботодавці досить активно шукали спеціалістів, які могли б працювати з клієнтами і вести торгівлю через телефон.

Український фріланс: попит перевищує пропозицію, фото-1

Половина пропозицій з можливістю віддаленої роботи була розміщена для фахівців з досвідом роботи до 3 років. 31% вакансій віддаленої роботи пропонувалися фахівцям без досвіду і студентам. Останнім, як відомо, необхідно поєднувати роботу і навчання. Всього 17% вакансій пропонували віддалену роботу фахівцям з досвідом від 3 до 6 років. Для людей з більш тривалим досвідом роботи можливість працювати віддалено зустрічається ще рідше.

Можливо, це пов'язано з тим, що більш тривалий досвід роботи передбачає кар'єрний ріст і керівні посади, відповідно - керівництво колективом, яке легше реалізовувати, перебуваючи в офісі.

Український фріланс: попит перевищує пропозицію, фото-2

«Компанії, які пропонують молодим фахівцям можливість працювати дистанційно і за гнучким графіком, тримають руку на пульсі сучасних тенденцій. Адже для покоління шукачів, яке сьогодні виходить на ринок праці, цінним є поняття особистої свободи », - підсумовують аналітики.

І все-таки поки ринок віддаленої роботи в Україні досить стриманий. Дані були отримані унаслідок аналізу бази вакансій та резюме на Міжнародному кадровому порталі hh.ua за період січень-серпень 2017 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Фріланс #попит
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...