• Головна
  • Як банки українцям "навішують" неіснуючі кредити
10:42, 13 жовтня 2017 р.

Як банки українцям "навішують" неіснуючі кредити

Як банки українцям "навішують" неіснуючі кредити

В Україні почастішали випадки афер у банках. Недобросовісні менеджери вдаються до шахрайських схем із використанням клієнтської бази.

“Народна Правда” розповідала на своїй  сторінці у Фейсбуці, як не стати жертвою банкірів-аферистів:

– Якщо працівники банку повісили на вас кредит, якого ви не брали, або ж поцупили ваш депозит – одразу ж подавайте повідомлення до поліції і звертайтеся до суду про визнання такої кредитної угоди недійсною, щоб банк не продовжив вам нараховувати відсотки та штрафи. І пам’ятайте: лише визнання судом такої угоди недійсною звільнить вас від сплати неіснуючого кредиту.

– Отримали гроші в банку – не лінуйтеся і перерахуйте їх, не відходячи від каси.

– Передавати цінні речі до банківських сейфів можна лише за однієї умови: якщо банк страхує свою відповідальність перед вкладником на випадок втрати покладеного в сейф майна.

– Уважно читайте всі документи, що надають вам працівники банку для підпису, і обов’язково беріть копії таких документів. Тоді ви зможете довести свою правоту в суді.

Нещодавно національний банк змусив банки змінити підходи до вивчення фінансової діяльності клієнтів. Тепер фінустанови будуть більш ретельно перевіряти походження коштів. Але це не все. Якщо раніше банки аналізували та звітували за ризиковими операціями щоквартально, то тепер вони змушені аналізувати ризик клієнтів щоденно.

Нагадаємо, в Україні з 20 червня вступив в силу новий закон “Про споживче кредитування”, який забороняє вказувати неправдиву інформацію про нульові процентні ставки в рекламі і зобов’яже фінустанови перевіряти платоспроможність своїх клієнтів. Це означає, що отримати кредит без довідки про доходи буде складніше.

Також Укрексімбанк, Ощадбанк, «ПриватБанк» та інші держбанки зможуть проводити державні лотереї. Це передбачається проектом нових ліцензійних умов для операторів лотерей, що підготовлені Міністерством фінансів України та сприятиме розвитку конкуренції на ринку і зростання доходів держави.

Окрім того, згідно із проектом №7094, який зареєстровано у ВР, можуть бути внесені зміни до закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Під документом стоять підписи низки народних депутатів – Тараса Батенка, Олександра Дубініна, Віктора Шевченка та багатьох інших, відтак вірогідність прийняття проекту досить велика.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#банк #кредит
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...